TATTOO

 

 

 

PIERCING

BODY MODS

19433824_1240164276094917_134343630_n.jpg

SUSPENSION

19244267_1241905632587448_562003637_n.jpg

GALERIA

SKLEP

O NAS

KONTAKT

Bezpieczeństwo przede wszystkim ! W salonie tatuażu i kolczykowania ciała Body Extreme Tattoo & Piercing Wrocław, najważniejszą rzeczą podczas wykonywania każdego zabiegu body piercingu – kolczykowania ciała jest BEZPIECZEŃSTWO! Zaczyna się ono już na progu studia gdzie w miłej i przyjaznej atmosferze piercer wprowadza w szczegóły każdego zabiegu, tłumacząc dokładnie wszystkie aspekty związane z procedurami, ryzykiem oraz późniejszą pielęgnacją kolczyków. Specjalnie przygotowane i wydzielone pomieszczenie zabiegowe zostało tak przystosowane, aby w sposób optymalny wprowadzić najsurowsze standardy sanitarne. Podczas samego zabiegu korzystamy wyłącznie z najwyższej jakości tytanowej biżuterii, oraz sprawdzonego jednorazowego sprzętu, każdy kolczyk oraz instrument chirurgiczny z którego korzystamy został uprzednio wysterylizowany w procesie autoklawowania. Najsurowsze standardy procedur dają nam 100 % pewności, iż każdy zabieg piercingu pozbawiony jest jakiegokolwiek ryzyka. Oferowane przez nasze Wrocławskie studio tatuażu zabiegi piercingu są wykonywane przez doświadczonego specjalistę z ponad 15 letnim stażem, który swoją wiedzę zdobywał latami m.in. podczas międzynarodowych konwencji poświęconych modyfikacjom ciała, ponad dekada praktyki i nieustannie rozwijane przez niego umiejętności pozwalają nam z całą satysfakcją zaprosić was na zabiegi zarówno piercingu podstawowego, piercingu intymnego, kolczyków powierzchniowych jak i innych modyfikacji ciała, chociażby takich jak lobe reconstruction – rekonstrukcja płatka ucha, czy tongue splitting – rozszczepienie języka.  

Piercing  kolczykowanie, przekłuwanie – forma ozdabiania ciała. Polega na wykonywaniu przekłuć w specyficznych miejscach ciała i wprowadzaniu w takie miejsca kolczyków wykonanych z tytanu, bioplastu, teflonu (PTFE) ewentualnie, po wygojeniu, stali chirurgicznej. Po zagojeniu kanału przekłucia, kolczyk można zamienić na jakikolwiek inny, bardziej pasujący. Ze względu na radykalny charakter takiego ozdabiania ciała, piercing jest zaliczany do jednej z praktyk tzw. modyfikacji ciała.Przekłuwanie ciała trwa z reguły około kilku minut (przy czym samo przekłucie skóry – kilka sekund). Do wykonania zabiegu używa się specjalnych szczypiec do podtrzymywania fałd skórnych (wcześniej wysterylizowanych w autoklawie lub jednorazowych), oraz igły wenflonowej bądź specjalnej igły iniekcyjnej. Wielu piercerów stosuje także technikę freehand, w której to fałdy skórny podtrzymuje się palcami. Kiedy piercer ustali z klientem, które dokładnie miejsce ma zostać przekłute, łapie je szczypcami, następnie przebija je igłą i bezpośrednio po przebiciu wkłada kolczyk. Czasem zamiast igły i szczypiec używa się specjalnego pistoletu do piercingu, jednak metoda ta nie jest polecana przez profesjonalnych piercerów, gdyż może wyrządzić poważne uszkodzenia i niesie za sobą duże ryzyko wystąpienia komplikacji. Tzw. pistolety zamiast przekłuwać tkankę tak jak robi to igła – rozszarpują ją, co utrudnia gojenie lub całkiem je wyklucza. Ponadto, metoda ta uniemożliwia zachowanie sterylności, ponieważ nie da się wysterylizować pistoletu w autoklawie. Do niektórych przebić (między innymi tzw. tuneli) używa się skalpela. PAMIĘTAJCIE! Jeśli ktoś będzie chciał wykonac Wam zabieg za pomocą pistoletu - uciekajcie. 

Kolczykowanie ciała (body piercing) sięga czasów starożytnych (5000 r. przed naszą erą) i dzisiaj trudno jest jednoznacznie określić kiedy i przez kogo został zapoczątkowany ten sposób modyfikacji ludzkiego ciała.W Starożytnym Egipcie kolczykowanie ciała oraz noszenie kolczyków było przywilejem najwyższych sfer społeczeństwa. Przekłuty pępek mógł mieć jedynie Faraon i członkowie jego rodziny, okazując tym swoją wyższość i nadrzędny stosunek do poddanych. Piercing był też popularny w rzymskim imperium gdzie przekłute ucho było oznaką wysokiego statusu społecznego, świadczyło o wielkim bogactwie i przepychu. Starożytni wojownicy poprzez przebity sutek pokazywali męstwo, odwagę wobec wroga oraz swoją lojalność. Władze imperium rzymskiego kolczykami oznaczali przestępców oraz więźniów a starożytni Grecy  piętnowali w ten sposób pojmanych szpiegów.Piercing był częścią tradycji i obrzędów w cywilizacji Majów i Azteków. Zajmujący dominującą pozycję szamani i kapłani mieli przywilej przekłucia języka w celu umożliwienia im komunikacji z bogami. Zabieg taki był postrzegany jako konieczna ofiara aby mogła nastąpić przemiana zapewniająca osiągnięcie wyższego stopnia oświecenia i zbliżenie do bóstw. Przekłuta przegroda nosowa u wojownika sprawiała iż wydawał się on silniejszy i odważniejszy od swoich wrogów. Niektóre rdzenne plemiona zamieszkujące Amerykę Środkową traktowały body piercing jako rytuał inicjacyjny. Wa niektórych plemionach afrykańskich z kolei czym większa była średnica otworu w uchu powstałego w wyniku rozciągania, tym wyższy był status społeczny osoby posiadającej tego rodzaju kolczyk.Wzmianek na temat piercingu można się doszukać również w Biblii w Starym Testamencie. Biżuteria była uważana jako przedmiot piękna i bogactwa, była także oznaką statusu i atrakcyjności w czasach biblijnych. Kolczyki do ciała dawano jako prezent ślubny lub jako część posagu. W Księdze Rodzaju Abraham rozkazał swojemu słudze poszukać żony dla syna Izaaka. Sługa znalazł Rebekę, która jako podarunek ślubny dostała kolczyk do nosa. Natomiast w Księdze Wyjścia sługom, dla podkreślenia ich podrzędnego statusu, przekłuwano uszy.Kultura chrześcijańska zanegowała wartość body piercingu, traktując go jako praktykę barbarzyńską i pogańską. Spowodowało to brak zainteresowania tym sposobem ozdabiania ciała.

Dopiero w czasach elżbietańskich (1558–1603), kolczyki stały się ponownie symbolem statusu płci męskiej. Piercing propagowali głównie żeglarze, którzy uważali, że jeśli po śmierci ich ciało zostanie wyrzucone na brzeg, to kolczyk stanie się zapłatą za chrześcijański pochówek. Uważali ponadto, że przekłute ucho powoduje zwiększenie pola widzenia, co niekiedy potwierdza współczesna akupunktura.Kolejna moda na kolczykowanie ciała to czasy wiktoriańskie (1837-1901), w których modnym zabiegiem był piercing sutków i genitaliów zarówno męskich jak i żeńskich. Był bardzo popularny wśród brytyjskiej rodziny królewskiej i arystokracji. Przebicie intymne „Prince Albert” stało się stosunkowo powszechną praktyką. Swoją nazwę zawdzięcza małżonkowi królowej Wiktorii, który jako pierwszy przekłuł sobie „męskość”. Celem tego kolczyka, było umocowanie penisa do nogawki spodni, tak, aby uniknąć niezręcznej sytuacji związanej z noszeniem bardzo obcisłych spodni modnych w tym okresie.

Higiena i bezpieczeństwo

 
 
         
       

KTO WYKONUJE ZABIEGI

TEN Z BRODA LOGOmale

 

 Alex, Szaman aka Ten z Broda Piercing, piercer z wieloletnim doświadczeniem

 RODZAJE PRZEKŁUĆ I CENY

 

Jeśli interesującego cię przekłucia nie znajdziesz w naszym cenniku to zapytaj, być może  interesujące cię przekłucie również wykonaym :)

Wykonujemy praktycznie każdy rodzaj piercingu z wyjątkiem głupich przekłóć które nie będą miały racji bytu (np. microdermali na palcach)

 

   

 

  

  PIERCING PĘPKA

 

  STANDARD NAVEL  

 nerval.jpg

CENA: 100zł

OPIS:

przekłucie pionowo w górnej części pępka.

BIŻUTERIA:

banany z odpowiednio dobrane do anatomii.

CZAS GOJENIA:

około 4 - 6 miesięcy.

RYZYKO:

najczęstszym problemem jest migracja.

REVERSE NAVEL

 rewerse_nerval.jpg

CENA: 100zł

OPIS:

Odwrotne przekłucie pępka jest pionowym przekłuciem umieszczonym w dolnej części pępka.

BIŻUTERIA:

banany odpowiednio dobrane do anatomii.

CZAS GOJENIA:

4 - 6 miesięcy. Może potrwać dłużej ze względu na ruchliwość miejsca

RYZYKO:

Najczęstszym problemem jest migracja.

 

 PIERCING BRWI

 

STANDARD EYEBROW

 STANDARD_EYEBROW.jpg

CENA: 100zł

OPIS:

jest to przekłucie prostopadłe do brwi.

BIŻUTERIA:

najczęściej banany.

CZAS GOJENIA:

około 2 miesiące.

RYZYKO:

miejsce przekłucia najczęściej znajduje się pod koniec brwi, rzadziej umieszcza się kolczyk bliżej nasady nosa - ponieważ umieszczone są tam skupiska nerwowe, które można uszkodzić podczas przekłuwania.

HORIZONTAL EYEBROW

 2.jpg

CENA: 150zł

OPIS:

Jest to przekłucie powierzchniowe poziome brwi. Zazwyczaj umieszczane jest po środku brwi, często również minimalnie nad brwią.

BIŻUTERIA:

surfacebar.

CZAS GOJENIA:

3-12 miesięcy.

RYZYKO:

podobnie jak w przypadku innych przekłuć powierzchniowych istnieje ryzyko migracji.

ANTI EYEBROW

 3.jpg

CENA: 150zł 

OPIS:

jest to przekłucie powierzchniowe umieszczone na krawędzi kości policzkowej. 

 BIŻUTERIA:

surfacebar. 

 CZAS GOJENIA:

3-12 miesięcy. 

RYZYKO: 

zły dobór biżuterii może doprowadzić do migracji. 

   BRIDGE PIERCING

 

STANDARD BRIDGE

bridge3.jpg

CENA: 120zł

OPIS:

bridge to poziome przekłucie umiejscowione poniżej brwi u nasady nosa.

BIŻUTERIA:

sztanga, banan lub indywidualnie wyprofilowany kolczyk.

CZAS GOJENIA:

około 2-3 miesięcy.

RYZYKO:

przekłucie to jak większość innych może puchnąć, może pojawić się promieniujący w dół nosa i na boki ból. Jeśli kolczyk nie będzie prawidłowo dobrany lub będzie zbyt cienki istnieje ryzyko pojawienia się migracji.

VERTICAL BRIDGE

vertical_bridge4.jpg

CENA: 150zł

OPIS:

to pionowa wersja znanego wam dobrze bridge.

BIŻUTERIA:

surfacebar.

CZAS GOJENIA:

3-12 miesięcy.

RYZYKO:

jest to niespecjalnie ryzykowne przekłucie, gojenie nie jest specjalnie uciążliwe, jednak istnieje ryzyko migracji.

 

PIERCING NOSA

 

STANDARD NOSTRIL

nostril.jpg

CENA: 100zł

OPIS:

przekłucie płatka nosa. Jedno z najpoplarniejszych przekłuć po płatku ucha.

BIŻUTERIA:

nostril.

CZAS GOJENIA:

około 2-4 miesięcy.

RYZYKO:

może się pojawić kilkudniowy lekki katar

 SEPTUM

septum3.jpg
 

CENA: 120zł

OPIS:

Przekłucie przgrody nosa. Nie jest przekłuwana chrzęść, lecz mniejszy odstęp pomiędzy chrząstką i dnem nosa.

BIŻUTERIA:

 Kółka, podkówki lub segment ringi odpowiednio dopasowane do warunków anatomicznych.

CZAS GOJENIA:

 od 4 do 8 tygodni, czasem może potrwać dłużej.

RYZYKO:

 potrafi dokuczać zapachem, oraz jest problematyczny w trakcie kataru.

 

 PIERCING USZU    

 

  CONCH

conch3.jpg

CENA: 100zł

OPIS:

 to przekłucie wnętrza małżowiny usznej.

BIŻUTERIA:

 labret, sztanga, tunel.

CZAS GOJENIA:

 około 3-9 miesiące.

RYZYKO:

conch może bardzo krwawić przez kilka dni - niestety jest to związane z charakterystyką miejsca.

  DAITH

daith2.jpg

CENA: 100zł

OPIS:

przekłucie to wykonuje się w małżowinie usznej - wg. anatomii nazywa się to przekłucie odnogi obrąbka ucha.

BIŻUTERIA:

kółka, podkówki, serduszka, clickery.

CZAS GOJENIA:

od 3-4 miesięcy.

RYZYKO:

podobnie jak w przypadku rooka nie każdy może posiadać ten kolczyk - zależy to od anatomii.

STANDARD HELIX

helix2.jpg

CENA: 100zł

OPIS:

jest to przekłucie które można wykonać na i w okolicy zawinięcia chrząstki ucha.

BIŻUTERIA:

banany, labrety, sztangi albo kółeczka / podkówki.

CZAS GOJENIA:

około 3-4 miesiące - w zależności od organizmu, rodzaju biżuterii, napięcia wywoływanego przez kolczyk i masy innych czynników.

RYZYKO:

w skrajnym wypadku przy nie dbaniu o świeże przekłucie może dojść do zapadnięcia ucha.

FORWARD HELIX

forward_helix2.jpg

CENA: 100zł

OPIS:

jest to przekłucie odnogi obrąbka ucha.

BIŻUTERIA:

każdy rodzaj kolczyka, banan, sztanga, labret, kółko, podkowa.

CZAS GOJENIA:

około 3-4 miesięcy.

RYZYKO:

możliwość  zahaczenia włosami, szczotką czy grzebieniem. Nieodpowiednie miejsce  przekłucia może doprowadzić do migracji.

INDIUSTRIAL  

 indiustial2.jpg

CENA: 120zł

OPIS:

industrial to w zasadzie dwa przekłucia połączone prostą sztangą. Można je wykonywać oddzielnie - w postaci 2 helixów jednak może nieść to za sobą ryzyko zmiany kąta kanału, co wiąże się później z problematycznym założeniem jednej sztangi.

BIŻUTERIA:

sztanga.

CZAS GOJENIA:

około 3-9 miesięcy.

RYZYKO:

jeśli industrial jest źle dopasowany to może wżynać się w chrząstkę i powodować wrastanie kolczyka w ucho.

  SIDEBURN

sideburn2.jpg

CENA: 150zł

OPIS:

to przekłucie powierzchniowe umieszczone blisko skrawka ucha, w założeniu powinno być wykonane tak, aby kulki kolczyka były umieszczone w równych odległościach między skrawkiem ucha.

BIŻUTERIA:

surfacebar.

CZAS GOJENIA:

około 6-9 miesięcy.

RYZYKO:

źle dobrana biżuteria może doprowadzić do migracji.

PŁATEK  UCHA (LOBE)

lobe2.jpg

CENA: 75

OPIS:

płatki uszu są jednym z najpopularniejszych przekłuć. Płatek ucha to dolna, zbudowana z tkanki miękkiej część małżowiny usznej. Pod skórką znajduje się głównie tkanka tłuszczowa. Przekłucie zazwyczaj wykonuje się centralnie na płatku ucha, aczkolwiek bardzo popularne jest zakładanie wielu kolczyków, powyżej centralnej części płatka.

BIŻUTERIA:

zazwyczaj labret lub sztangę, rzadziej kółeczko.

CZAS GOJENIA:

około 7-10 tygodni.

RYZYKO:

jeśli pielęgnowany jest poprawnie to goi się bez większych problemów.

TRANSVERS  LOBE

horizontal_lobe2.jpg

CENA: 100zł

OPIS:

transverse lobe lub horizontal lobe to przekłucie przez płatek ucha - ale przez całą jego szerokość.

BIŻUTERIA:

banan.

CZAS GOJENIA:

około 6-10 tygodni.

RYZYKO:

przez pierwszych kilka dni może się utrzymywać spora opuchlizna.

VERTICAL  LOBE

 VERTICAL__LOBE3.jpg

CENA: 100zł

OPIS:

jest to przekłucie przez całą szerokość płatka ucha, przebiegające wertykalnie przez płatek ucha. Od przeciwskrawka aż po koniuszek  płatka, inaczej jest to obrócony o 90 stopni

BIŻUTERIA:

sztanga.

CZAS GOJENIA:

od 3 do 9 miesięcy.

RYZYKO:

ROOK

rook2.jpg

CENA: 100zł

OPIS:

to przekłucie ucha przechodzące przez chrząstkę, pomiędzy wewnętrzną i zewnętrzną częścią muszli ucha.

BIŻUTERIA:

banan,po zagojeniu można nosić również kółka, podkówki, jednak istnieje większa możliwość zahaczenia.

CZAS GOJENIA:

około 3-4 miesiące.

RYZYKO:

nie każdy może posiadać ten kolczyk - warunkiem koniecznym jest posiadanie odpowiednio ukształtowanej chrząstki - która pozwoli w tym miejscu założyć kolczyk.

 SNUG

snug2.jpg

 CENA: 100zł

OPIS:

to przekłucie przez chrząstke - a w zasadzie przez dwie jej wastwy. Jak z większością kolczyków - do tego wymagana jest odpowiednia budowa ucha - nie każdy może posiadać ten kolczyk.

BIŻUTERIA:

banan lub sztanga z ptfe.

CZAS GOJENIA:

około 4-8 miesięcy.

RYZYKO:

przekłucie, które ma tendencje do ziarninienia.

TRAGUS

tragus2.jpg

CENA: 100zł

OPIS:

tragus to przekłucie skrawka ucha - tej małej odstającej chrząstki od strony twarzy, zazwyczaj centralnie na środku - w połowie długości, aczkolwiek jeśli ktoś chce go wyżej / niżej to jest to również dozwolone.

BIŻUTERIA:

labrety, proste sztangi albo kółeczka / podkówki. Jeśli ktoś używa słuchawek dousznych to wskazane jest założenie labretu.

CZAS GOJENIA:

około 3-4 miesiące.

RYZYKO:

ziarnina.

VERTICAL TRAGUS

vertical_tragus2.jpg

CENA: 120zł

OPIS:

jest to pionowe przekłucie skrawka ucha (tej odstającej chrząstki).

BIŻUTERIA:

powinien być do niego zakładany surfacebar. Często jednak zdarza się, że przekłucia te wykonywane są z użyciem bananów - jest to również dozwolone, ale nie jest polecane.

CZAS GOJENIA:

około  3-4 miesiące.

RYZYKO:

ziarnina i migracja to problemy które mogą się pojawić po wykonaniu tego kolczyka.

ANTI  TRAGUS

anti_tragus2.jpg

CENA: 120zł

OPIS:

to przekłucie chrząstki, która znajduje się tuż nad płatkiem ucha.

BIŻUTERIA:

banan.

CZAS GOJENIA:

około 2-4 miesięcy.

RYZYKO:

jak większość przekłuć przechodzących przez chrząstkę anti-tragus ma tendencję do ziarniny.

TUNELE

 tunel.jpg

CENA: 100-300zł za jedno ucho

OPIS:

Tunele są to rozszerzone otwory w różnych miejscach ciała (najczęściej w małżowinie usznej). Ich wielkość waha się już od 1,6 mm do nieograniczonych rozmiarów.Tunel można wykonać operacyjnie (polega to na wycięciu określonego miejsca na ciele, w którym umieszcza się tunel), lub przez rozpychanie specjalnymi rozpychaczami.

CIEKAWOSTKI:

Rozpychanie uszu i innych przekłutych miejsc znane jest z różnych plemion afrykańskich, australijskich, a także mieszkańców wysp Oceanii. Również niektóre ludy Ameryki Południowej praktykowały taki sposób ozdabiania ciała. Był to jeden z symboli przynależności do danej społeczności plemiennej.

CZAS GOJENIA:

W zależności od miejsca przekłucia, tunele goją się od 4 tygodni do roku.

RYZYKO:

Często, na skutek braku higieny bądź obniżonej odporności organizmu, przekłucia tego typu nie przyjmują się w organizmie, powodując trudno gojące się rany lub trudne do usunięcia narośle, tzw. blow-outy.

REKONSTRUKCJA PŁATKA UCHA

 

OPIS:

Rekonstrukcja płatka ucha to chirurgiczna procedura przeznaczona dla osób, których uszy zostały rozciągnięte lub naderwane w rezultacie noszenia kolczyków czy wcześniej wykonanych tuneli oraz dla tych, których płatek ucha został przecięty lub naderwany w wyniku wypadku.Naderwane płatki uszu prezentują się nieestetycznie i są ciężkie do ukrycia pod fryzurą, szczególnie w przypadku bardzo krótkich włosów. Podczas zabiegu nadmiernie rozciągnięta tkanka ucha jest usuwana, a pozostałości zostają zszyte przy użyciu wewnętrznych i zewnętrznych szwów. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa około 20-30 minut na każde ucho.

CENA: od350

CZAS GOJENIA:

Bezpośrednio po zabiegu mogą pozostać niewielkie blizny, które wyblakną z biegiem czasu. Ucho wygląda zupełnie normalnie i nie przejawia oznak operacji po około 6 miesiącach.

 PIERCING JĘZYKA

 

STANDARD TONGUE

STANDARD_TONGUE.jpg

CENA: 100zł

OPIS:

jest to przekłucie języka, wykonywane po środku, mniej więcej w odległości kilku mm od wędzidełka.

BIŻUTERIA:

sztanga.

CZAS GOJENIA:

około miesiąca.

RYZYKO:

należy uważać na naczynia krwionośne które układają się na kształt litery Y oraz na wędzidełko. Czasami niezbędne może okazać się podcięcie wędzidełka aby było możliwe wykonanie tego przekłucia.

HORIZONTAL TONGUE

HORIZONTAL_TONGUE.jpg

CENA: 200zł

OPIS:

przekłucie przechodzące poziomo przez język.

BIŻUTERIA:

elastyczna biżuteria wykonana z PTFE.

CZAS GOJENIA:

ponad 5 miesięcy - z uwagi na to, że język jest często używany. ważne jest odpowiednie umiejscowienie kolczyka i dopasowanie biżuterii tak, by nie przeszkadzała w mówieniu.

RYZYKO:

język lubi puchnąć i być bolesnym w trakcie gojenia.

DOUBLE TONGUE

 double_tongue.jpg

CENA: 180zł

OPIS:

BIŻUTERIA:

CZAS GOJENIA:

RYZYKO:

VENOMS

 venoms_piercing.jpg

CENA: 150zł

OPIS:

BIŻUTERIA:

CZAS GOJENIA:

RYZYKO:

UVULA

     uvula.jpg

CENA: 250zł

OPIS:

BIŻUTERIA:

CZAS GOJENIA:

RYZYKO:

TONGUE WEB 

TONGUE_WEB.jpg

CENA: 100zł

OPIS:

BIŻUTERIA:

CZAS GOJENIA:

RYZYKO:

TONGUE SPLITING

 tongue_split.jpg

CENA: 350zł

OPIS:

CZAS GOJENIA:

RYZYKO:

 

PIERCING OKOLIC UST

 

LABRET

LABRET.jpg

CENA: 100zł

OPIS:

to przekłucie przechodzące przez dolną wargę. Labrety można wykonywać na całej długości wargi (centralnie, po bokach). Kilka labretów może tworzyć różne kombinacje - np. snakebitesy to dwa labrety po bokach itp...

BIŻUTERIA:

zazwyczaj zakłada się labrety. Kółka podkówki możliwe, ale zalecane dopiero po wygojeniu przekłucia

CZAS GOJENIA:

około 2-4 miesięcy.

RYZYKO:

może powodować dyskomfort podczas jedzenia, oraz jednym z problemów które mogą wystąpić przy tym przekłuciu jest osuwanie się dziąseł i niszczenie szkliwa.Żle wykonane przekłucie lub założenie nieodpowiednio dobranej biżuteri może powodować migrację i wrastanie kolczyka.

LIP RING

 LIP_RING.jpg

CENA: 100zł

OPIS:

jest to przekłucie przechodzące przez wargę w jej bocznej lub centralnej części.

BIŻUTERIA:

kółka lub podkówki.

CZAS GOJENIA:

około 2-4 miesięcy.

RYZYKO:

podczas gojenia na kolczykach okrągłych może dojść do powstania większej opuchlizny niż przy gojeniu na labretach. Jednym z problemów które mogą wystąpić przy tym przekłuciu jest osuwanie się dziąseł i niszczenie szkliwa. Zalecamy wygoić przekłucie na kolczyku typu labret.

MADONNA

MADONNA.jpg

CENA: 100zł

OPIS:

przekłucie górnej wargi, nad kącikami ust, imitujące  pieprzyk.

BIŻUTERIA:

labret z tytanu lub bioplastu.

CZAS GOJENIA:

około 2-4 miesięce.

RYZYKO:

istnieje ryzyko niszczenia szkliwa. oraz odczuwalny może być dyskomfort związany z długością kolczyka w okresie gojenia, zaniedbane przekłucie może prowadzić do przerostu śluzówek.

MEDUSA

 

MEDUSA

CENA: 100zł

OPIS:

przekłucie górnej wargi, pod nosem.

BIŻUTERIA:

labret z tytanu lub bioplastu.

CZAS GOJENIA:

około 2-4 miesięcy.

RYZYKO:

należy uważać na wędzidełko pod górną wargą.

VERTICAL LABRET

VERTICAL_LABRET.jpg

CENA: 120zł

OPIS:

jest to pionowe przekłucie wykonywane przez wargę.

BIŻUTERIA:

zazwyczaj zakłada się banany.

CZAS GOJENIA:

około 2-4 miesięcy.

RYZYKO:

opuchlizna ust, bolesność przy mówieniu i obfitym krwawieniem po wykonaniu kolczyka.

SMILEY

smiley

CENA: 120zł

OPIS:

kolczyk ten wykonuje się w wędzidełku górnej wargi.

BIŻUTERIA:

sztanga, banan, kółeczko albo podkówkę.

CZAS GOJENIA:

około 2-3 tygodni.

RYZYKO:

kolczyk ten goi się zazwyczaj bezproblemowo, pielęgnacja również nie sprawia większych problemów. Biżuteria ta może powodować osuwanie się dziąseł oraz niszczyć szkliwo dlatego tym bardziej należy brać pod uwagę materiał z którego wykonywana jest biżuteria. Odpowiedni dobór biżuterii może pomóc utrzymać przekłucie dłużej i bezpieczniej. Niestety szansa, że pojawi się migracja wynosi około 50%.

FROWNY

FROWNY.jpg

CENA:120zł

OPIS:

Frowny (lub Frowney) to przekłucie wędzidełka dolnej wargi.

BIŻUTERIA:

banan, kółko, podkówka lub sztanga.

CZAS GOJENIA:

około 3 tygodni.

RYZYKO:

to przekłucie może doprowadzić do znacznego pogorszenia się stanu szkliwa i dziąseł w promieniu rażenia kolczyka, oraz bardzo łatwo go wyrwać.

CHEEK

CHEEK.jpg

CENA: 120zł

OPIS:

to przekłucie, które wykonuje się symetrycznie w tak zwanych  dołeczkach.

BIŻUTERIA:

labrety, głównie z bioplastu.

CZAS GOJENIA:

około 2-4 miesięce.

RYZYKO:

przekłute policzki lubią puchnąć, zaniedbane przekłucie może prowadzić do przerostu śluzówek.

JESTRUM

JESTRUM.jpg

CENA: 120zł

Jestrun - Vertical Medusaprzekłucie górnej wargi, pod nosem pionowo przez wargę.

dopasowany banan z tytanu lub bioplastu, jednak najwygodniej jest goić na elastycznym ptfe.

około 2-4 miesięcy.

opuchlizna po przebciu.

   IMPLANTY

 

SURFACEBAR

cfd.jpg

CENA: 150zł

OPIS:

Przekłucia powierzchniowe można wykonać w różnych miejscach ciała np: neck/nape; sternum; sideburn; anti eyebrow; horizontal eyebrow; pubic; hips; colar; madison

BIŻUTERIA:

korzystamy z płaskich surfacebarów 3 generacji

CZAS GOJENIA:

 do 12 miesięcy

RYZYKO:

 migracja

MICRODERMAL

44.jpg

CENA: 150zł

OPIS:

Microdermale są to implanty których stopka na stałe pozostaje w ciele, wymienne są ich dyski. Microdermale można założyć praktycznie wszędzie. Są one mniej narażone na migrację.
W przypadku konieczności pozbycia się microdermala, oczywiście jest to możliwe koszt takiego zabiegu to 50zł i po usunięciu zostaje minimalny ślad.

BIŻUTERIA:

 microdermal

CZAS GOJENIA:

 do 12 miesięcy

RYZYKO:

 migracja

  SUTKI

 

  STANDARD NIPPLE

 standard_niple.jpg

    CENA: 100zł 

 OPIS:

 Piercing sutków może odbywać się zarówno u mężczyzn jak i kobiet. Przebicie jest zwykle wykonywane poziomo lub pionowo. Można również przekłuć sutki na ukos. Przekłucie takie jest wykonywane zarówno ze względów estetycznych jak i erotycznych.

 BIŻUTERIA:

 sztangi, banany, kółka, podkowy, specjalne nakładki na sutki

 CZAS GOJENIA:

 u mężczyzn, około 3-4 miesięcy lub dłużej, a u kobiet około 6 miesięcy lub dłużej.

 RYZYKO:

zalecane luźne koszulki w czasie gojenia, możliwość zahaczenia kolczykami. U mężczyzn występuje możliwość migracji.

  DOUBLE NIPPLE

     duble_nipp.jpg

     CENA: 150zł

 OPIS:

 podwójne przekłucie sutka w postaci + lub X

 BIŻUTERIA:

 sztangi, banany, najlepiej z bioplastu

 CZAS GOJENIA:

 u mężczyzn, około 3-4 miesięcy lub dłużej, a u kobiet około 6 miesięcy lub dłużej.

 RYZYKO:

 bolesne przekłucie, zalecane luźne koszulki w czasie gojenia, możliwość zahaczenia kolczykami.

  PIERCING INTYMNY ŻEŃSKI

 

CHRISTINA

christina.jpg

CENA: 150zł

OPIS:

piercing przechodzący od samego szczytu łechtaczki po wzgórek łonowy . Jest to kolczyk wyłącznie ozdobny, nie przynosi dodatkowych doznań w czasie stosunku.

BIŻUTERIA:

 l-bary,  biżuteria często jest dostosowywana do anatomii kilentki.

CZAS GOJENIA:

 około 6 miesięcy.

RYZYKO:

 zdarzają się przypadki migracji kolczyka.

  INNER LABIA

 gsj.jpg

   CENA: 120zł

 OPIS:

 Lubiany przez kobiety piercing ze względów estetycznych, nie przynosi dodatkowej stymulacji seksualnej. Wargi sromowe często są przebijane w parach lub wielokrotności.

BIŻUTERIA:

przeważnie kółeczka.

CZAS GOJENIA:

2-6 miesięcy.

RYZYKO:

wargi sromowe mogą krwawić po wykonaniu piercingu,

OUTCHER LABIA

egsg.jpg

CENA: 120zł

OPIS:

Lubiany przez kobiety piercing ze względów estetycznych, nie przynosi dodatkowej stymulacji seksualnej. Wargi sromowe często są przebjane w parach lub wielokrotności. Wargi zewnętrzne mogą być przebijane wzdłuż całej krawędzi wargi.

BIŻUTERIA:

kółeczka lub podkowy

CZAS GOJENIA:

2-6 miesięcy.

RYZYKO:

wargi sromowe mogą krwawić po wykonaniu piercingu,

HORIZONTAL HOOD

fffffff.jpg

CENA: 150zł

OPIS:

można wykonać piercing po konsultacji z piercerem dotyczącej warunków anatomicznych. Większość kobiet może mieć wykonany VERDICAL HOOD ale niewiele kobiet może cieszyć się HORIZONTAL HOOD’em. Kolczyk może być założony w górnej lub dolnej części napletka łechtaczki. Piercing ten zapewnia dodatkową stymulację seksualną.

BIŻUTERIA:

banan, kółko, podkowa.

CZAS GOJENIA:

do 6-8 tygodni.

RYZYKO:

w okresie gojenia może zwiększać ryzyko chorób przenoszonych drogą płciową.

VERTICAL HOOD

 verdical_HOOD.jpg

CENA: 150zł

OPIS:

piercing dla kobiet, które chcą poczuć się bardziej atrakcyjnie. Część z właścicielek piercingu w tym miejscu uważa, że powoduje on zwiększone odczuwanie przyjemności podczas seksu. Lokalizacja piercingu powoduje, że jest on nietrudny do wygojenia przy zachowaniu podstawowych zasad higieny.

BIŻUTERIA:

banan.

CZAS GOJENIA:

do 4-8 tygodni.

RYZYKO:

w okresie gojenia może zwiększać ryzyko chorób przenoszonych drogą płciową.

TRIANGLE

gs.jpg

CENA: 200zł

OPIS:

Piercing jest tak nazwany, ponieważ w miejscu, gdzie wewnętrzne wargi sromowe i kapturek łechtaczki się spotykają układają się w kształt trójkąta. Należy podkreślić, że przekłuwanie faktycznie nie przechodzi przez łechtaczkę, a pod wałkiem łechtaczki, którą w trakcie stosunku dodatkowo stymuluje.

BIŻUTERIA:

kółko, podkowa, banan, czasem sztanga.

CZAS GOJENIA:

3-4 miesiace.

RYZYKO:

wykonanie tego piercingu jest zależne od anatomii i wymaga doświadczonego piercera - brak doświadczenia może spowodować uszkodzenie struktór nerwowych.

ISABELLA

 ISABELLA.jpg

CENA: 220zł

OPIS:

BIŻUTERIA:

CZAS GOJENIA:

RYZYKO:

 

FROUCHETTE

 fourchette.jpg

CENA: 200zł

OPIS:

BIŻUTERIA:

CZAS GOJENIA:

RYZYKO:

PRINCESS DIANA

 princess_diana2.jpg

CENA: 170zł

OPIS:

przekłucie prawie identyczne do verdical hood, różni się tym że kolczyki umieszcze się delikatnie w bok. zwykle wykonuje się jes symetrycznie

BIŻUTERIA:

CZAS GOJENIA:

RYZYKO:

PUBIC

44e.jpg

CENA: 150zł - 300zł

OPIS:

przekłucie powierzchniowe umiejscowione na wzgórku łonowym. Można je wykonać na surface barze lub również zrobić dwa osobne przekłucia umieszczając microdermale.

BIŻUTERIA:

surface bar, lub dwa microdermale.

CZAS GOJENIA:

około 6 miesięcy.

RYZYKO:

zdarzają się przypadki migracji i ziarniny.

GENITAL BEADS

 genital_bades.jpg

CENA: 250zł pierwsza sztuka, każda następna 100zł

OPIS:

BIŻUTERIA:

CZAS GOJENIA:

RYZYKO:

CLITORIAL

 CLITORIAL.jpg

CENA: 250zł

OPIS:

BIŻUTERIA:

CZAS GOJENIA:

RYZYKO:

 

PIERCING INTYMNY MĘSKI

 

AMPALLANG

AMPALLANG.jpg

CENA: 220zł

OPIS:

żołądź przekłuwa się w poprzek. Piercer przekłuwa jednocześnie moczowód albo wprowadza kolczyk tuż nad nim. Ampallang to chyba najbardziej znany rodzaj piercingu męskiego. Sławę zyskał dzięki temu, że jest dość ryzykowny i towarzyszy mu bardzo długi proces gojenia.

BIŻUTERIA:

sztanga

CZAS GOJENIA:

6-9 miesicy.

RYZYKO:

DYDOE

DYDOE.jpg

CENA: 200zł

OPIS:

w przypadku Dydoe przekłuwa się brzeg żołędzi. Ten wariant kolczykowania wybierają głównie obrzezani mężczyźni. Poza tym Dydoe zalicza się do odmian piercingu zarezerwowanych dla mężczyzn, którzy mają już doświadczenia z przekłuwaniem intymnych części ciała.

BIŻUTERIA:

banan.

CZAS GOJENIA:

około 6 miesięcy

RYZYKO:

zabieg przekłuwania jest bardzo bolesny, a organizm często odrzuca kolczyk w tym miejscu.

GUISCHE

GUISCHE2.jpg

CENA: 200zł

OPIS:

(kolczyk pochodzenia polinezyjskiego) umieszcza się go w skórze między odbytem i moszną. Piercing jest zwykle wykonywane w poprzek szwu ( poprzecznie do penisa ), lub prostopadle. U  niektórych piercing ten powoduje dodatkową stymulację podczas siedzenia.

BIŻUTERIA:

banan, kółko , podkowa.

CZAS GOJENIA:

około 6 miesięcy.

RYZYKO:

Guiche nie jest bardzo uciążliwe, mimo to najlepiej unikać roweru i jazdy konnej podczas gojenia.

FRENUM

 FRENUM.jpg

OPIS:

BIŻUTERIA:

CZAS GOJENIA:

RYZYKO:

PRINCE ALBERT

  PRINCE_ALBERT2.jpg

CENA: 220zł

OPIS:

(nazywany krótko PA) wyjątkowy rodzaj piercingu intymnego. Cieszy się dużym powodzeniem ze względu na to, iż sam zabieg nie jest zbyt trudny do wykonania i rzadko powoduje jakiekolwiek komplikacje. Podczas zabiegu wykonywania piercingu Prince Albert piercer przekłuwa ciało na krawędzi żołędzia, przebijając również moczowód.

BIŻUTERIA:

kółko,

CZAS GOJENIA:

około 4-6 miesięcy

RYZYKO:

Niektórzy mężczyźni posiadający kolczyk w tym miejscu narzekają jednak na problemy podczas oddawania moczu ( szczególnie przy duzych rozmiarach kolczykow - ucisk na cewke moczową ) . Po zabiegu i założeniu kolczyka występują bowiem problemy z precyzją tej czynności (rozbryzg). Problematyczne stają się też stosunki oralne, ze względu na kolczyk obijajcy się o zęby.

REVERSE ALBERT

REVERSE_ALBERT.jpg

CENA: 220zł

OPIS:

BIŻUTERIA:

kółko,

CZAS GOJENIA:

około 4-6 miesięcy

RYZYKO:

Niektórzy mężczyźni posiadający kolczyk w tym miejscu narzekają jednak na problemy podczas oddawania moczu ( szczególnie przy duzych rozmiarach kolczykow - ucisk na cewke moczową ) . Po zabiegu i założeniu kolczyka występują bowiem problemy z precyzją tej czynności (rozbryzg). Problematyczne stają się też stosunki oralne, ze względu na kolczyk obijajcy się o zęby.

APADRAVAYA

APADRAVAYA.jpg

CENA: 250zł

OPIS:

to pionowa odmiana Ampallangu, a więc przekłuwanie żołędzi od góry do dołu. Przekłuciu ulega także moczowód. Tradycja tego rodzaju kolczykowania liczy 2000 lat. Wzmianki o nim można przykładowo znaleźć w Kamasutrze.

BIŻUTERIA:

sztanga

CZAS GOJENIA:

6-9 miesięcy.

RYZYKO:

SCROTAL

scrotal.jpg

CENA: 200zł

OPIS:

jest to po prostu przekłucie moszny. Często są one umieszczone na linii środkowej worka moszny, ale również na bokach. Jest  to przebicie proste, nie wymagającym długiego okresu gojenia, a to ze względu na swe umiejscowienie, które nie przeszkadza we współżyciu. Ale przy odpowiednich pozycjach można dzięki takiemu przekuciu dostarczać partnerce dodatkowych doznań. Ładnie wygląda i może urozmaicić grę wstępną. Elastyczna w tym miejscu skóra jest mniej wrażliwa na ból przy takich zabawach. Podobno jak historia mówi, tak ozdabiano na Dalekim Wschodzie chłopców wkraczających w dorosłe życie.

BIŻUTERIA:

kółko, podkowa, banan.

CZAS GOJENIA:

od 4 do 6 miesięcy .

RYZYKO:

DOLPHIN

  DOLPHIN4.jpg

CENA: 200zł

OPIS:

kolczyk jest umieszczony niżej trzonu penisa, na spodzie.

BIŻUTERIA:

sztanga, banan.

CZAS GOJENIA:

4-8 tygodni.

RYZYKO:

FORESKIN

 FORESKIN3.jpg

CENA: 200zł

OPIS:

BIŻUTERIA:

CZAS GOJENIA:

RYZYKO:

GENITAL BEADS

 GENITAL_BEADS.jpg

CENA: 250zł pierwsza sztuka, każda następna 100zł

OPIS:

BIŻUTERIA:

 mini silikon implants

CZAS GOJENIA:

RYZYKO:

HAFADA

 HAFADA2.jpg

CENA: 250zł

OPIS:

jest to po prostu przekłucie moszny. Często są one umieszczone na linii środkowej worka moszny, ale również na bokach. Jest  to przebicie proste, nie wymagającym długiego okresu gojenia, a to ze względu na swe umiejscowienie, które nie przeszkadza we współżyciu. Ale przy odpowiednich pozycjach można dzięki takiemu przekuciu dostarczać partnerce dodatkowych doznań. Ładnie wygląda i może urozmaicić grę wstępną. Elastyczna w tym miejscu skóra jest mniej wrażliwa na ból przy takich zabawach. Podobno jak historia mówi, tak ozdabiano na Dalekim Wschodzie chłopców wkraczających w dorosłe życie.

BIŻUTERIA:

kółko, podkowa, banan.

CZAS GOJENIA:

od 4 do 6 miesięcy

RYZYKO:

PUBIC

 PUBIC.jpg

CENA: 250zł

OPIS:

kolczyk wykonuje się na szczycie penisa. Jest to bardzo atrakcyjny kolczyk.Podczas stosunku z kobietą biżuteria może znaleźć się w takim ułożeniu żeby dodatkowo stymulować łechtaczkę partnerki.

BIŻUTERIA:

surface bar.

CZAS GOJENIA:

3-4 miesiące.

RYZYKO:

Piercing ten ma jednak złą reputację ze względu na skłonności do migracji

 

 RODZAJE PRZEKŁUĆ I CENY

 

Jeśli interesującego cię przekłucia nie znajdziesz w naszym cenniku to zapytaj, być może  interesujące cię przekłucie również wykonaym :) Wykonujemy praktycznie karzdy rodzaj piercingu z wyjątkiem głópich przekłóć które nie będą miały racji bytu (np. microdermali na palcach)

 

 

    PIERCING PĘPKA

CENA:

  STANDARD NAVEL  

 nerval.jpg

100zł

OPIS:

przekłucie pionowo w górnej części pępka.

BIŻUTERIA:

banany z odpowiednio dobrane do anatomii.

CZAS GOJENIA:

około 4 - 6 miesięcy.

RYZYKO:

najczęstszym problemem jest migracja.

REVERSE NAVEL

 rewerse_nerval.jpg

100zł

OPIS:

Odwrotne przekłucie pępka jest pionowym przekłuciem umieszczonym w dolnej części pępka.

BIŻUTERIA:

banany odpowiednio dobrane do anatomii.

CZAS GOJENIA:

4 - 6 miesięcy. Może potrwać dłużej ze względu na ruchliwość miejsca

RYZYKO:

Najczęstszym problemem jest migracja.

 PIERCING BRWI

 CENA:

STANDARD EYEBROW

 STANDARD_EYEBROW.jpg

100zł

OPIS:

jest to przekłucie prostopadłe do brwi.

BIŻUTERIA:

najczęściej banany.

CZAS GOJENIA:

około 2 miesiące.

RYZYKO:

miejsce przekłucia najczęściej znajduje się pod koniec brwi, rzadziej umieszcza się kolczyk bliżej nasady nosa - ponieważ umieszczone są tam skupiska nerwowe, które można uszkodzić podczas przekłuwania.

HORIZONTAL EYEBROW

 2.jpg

150zł

OPIS:

Jest to przekłucie powierzchniowe poziome brwi. Zazwyczaj umieszczane jest po środku brwi, często również minimalnie nad brwią.

BIŻUTERIA:

surfacebar.

CZAS GOJENIA:

3-12 miesięcy.

RYZYKO:

podobnie jak w przypadku innych przekłuć powierzchniowych istnieje ryzyko migracji.

ANTI EYEBROW

 3.jpg

150zł 

OPIS:

jest to przekłucie powierzchniowe umieszczone na krawędzi kości policzkowej. 

 BIŻUTERIA:

surfacebar. 

 CZAS GOJENIA:

3-12 miesięcy. 

RYZYKO: 

zły dobór biżuterii może doprowadzić do migracji. 

   BRIDGE PIERCING

 CENA:

STANDARD BRIDGE

bridge3.jpg

120zł

OPIS:

bridge to poziome przekłucie umiejscowione poniżej brwi u nasady nosa.

BIŻUTERIA:

sztanga, banan lub indywidualnie wyprofilowany kolczyk.

CZAS GOJENIA:

około 2-3 miesięcy.

RYZYKO:

przekłucie to jak większość innych może puchnąć, może pojawić się promieniujący w dół nosa i na boki ból. Jeśli kolczyk nie będzie prawidłowo dobrany lub będzie zbyt cienki istnieje ryzyko pojawienia się migracji.

VERTICAL BRIDGE

vertical_bridge4.jpg

150zł

OPIS:

to pionowa wersja znanego wam dobrze bridge.

BIŻUTERIA:

surfacebar.

CZAS GOJENIA:

3-12 miesięcy.

RYZYKO:

jest to niespecjalnie ryzykowne przekłucie, gojenie nie jest specjalnie uciążliwe, jednak istnieje ryzyko migracji.

 

PIERCING NOSA

 CENA:

STANDARD NOSTRIL

nostril.jpg

100zł

OPIS:

przekłucie płatka nosa. Jedno z najpoplarniejszych przekłuć po płatku ucha.

BIŻUTERIA:

nostril.

CZAS GOJENIA:

około 2-4 miesięcy.

RYZYKO:

może się pojawić kilkudniowy lekki katar

 SEPTUM

septum3.jpg
 

 120zł

OPIS:

Przekłucie przgrody nosa. Nie jest przekłuwana chrzęść, lecz mniejszy odstęp pomiędzy chrząstką i dnem nosa.

BIŻUTERIA:

 Kółka, podkówki lub segment ringi odpowiednio dopasowane do warunków anatomicznych.

CZAS GOJENIA:

 od 4 do 8 tygodni, czasem może potrwać dłużej.

RYZYKO:

 potrafi dokuczać zapachem, oraz jest problematyczny w trakcie kataru.

 PIERCING USZU    

 CENA:

  CONCH

conch3.jpg

100zł

OPIS:

 to przekłucie wnętrza małżowiny usznej.

BIŻUTERIA:

 labret, sztanga, tunel.

CZAS GOJENIA:

 około 3-9 miesiące.

RYZYKO:

conch może bardzo krwawić przez kilka dni - niestety jest to związane z charakterystyką miejsca.

  DAITH

daith2.jpg

100zł

OPIS:

przekłucie to wykonuje się w małżowinie usznej - wg. anatomii nazywa się to przekłucie odnogi obrąbka ucha.

BIŻUTERIA:

kółka, podkówki, serduszka, clickery.

CZAS GOJENIA:

od 3-4 miesięcy.

RYZYKO:

podobnie jak w przypadku rooka nie każdy może posiadać ten kolczyk - zależy to od anatomii.

STANDARD HELIX

helix2.jpg

100zł

OPIS:

jest to przekłucie które można wykonać na i w okolicy zawinięcia chrząstki ucha.

BIŻUTERIA:

banany, labrety, sztangi albo kółeczka / podkówki.

CZAS GOJENIA:

około 3-4 miesiące - w zależności od organizmu, rodzaju biżuterii, napięcia wywoływanego przez kolczyk i masy innych czynników.

RYZYKO:

w skrajnym wypadku przy nie dbaniu o świeże przekłucie może dojść do zapadnięcia ucha.

FORWARD HELIX

forward_helix2.jpg

100zł

OPIS:

jest to przekłucie odnogi obrąbka ucha.

BIŻUTERIA:

każdy rodzaj kolczyka, banan, sztanga, labret, kółko, podkowa.

CZAS GOJENIA:

około 3-4 miesięcy.

RYZYKO:

możliwość  zahaczenia włosami, szczotką czy grzebieniem. Nieodpowiednie miejsce  przekłucia może doprowadzić do migracji.

INDIUSTRIAL  

 indiustial2.jpg

120zł

OPIS:

industrial to w zasadzie dwa przekłucia połączone prostą sztangą. Można je wykonywać oddzielnie - w postaci 2 helixów jednak może nieść to za sobą ryzyko zmiany kąta kanału, co wiąże się później z problematycznym założeniem jednej sztangi.

BIŻUTERIA:

sztanga.

CZAS GOJENIA:

około 3-9 miesięcy.

RYZYKO:

jeśli industrial jest źle dopasowany to może wżynać się w chrząstkę i powodować wrastanie kolczyka w ucho.

  SIDEBURN

sideburn2.jpg

150zł

OPIS:

to przekłucie powierzchniowe umieszczone blisko skrawka ucha, w założeniu powinno być wykonane tak, aby kulki kolczyka były umieszczone w równych odległościach między skrawkiem ucha.

BIŻUTERIA:

surfacebar.

CZAS GOJENIA:

około 6-9 miesięcy.

RYZYKO:

źle dobrana biżuteria może doprowadzić do migracji.

PŁATEK  UCHA (LOBE)

lobe2.jpg

75zł

OPIS:

płatki uszu są jednym z najpopularniejszych przekłuć. Płatek ucha to dolna, zbudowana z tkanki miękkiej część małżowiny usznej. Pod skórką znajduje się głównie tkanka tłuszczowa. Przekłucie zazwyczaj wykonuje się centralnie na płatku ucha, aczkolwiek bardzo popularne jest zakładanie wielu kolczyków, powyżej centralnej części płatka.

BIŻUTERIA:

zazwyczaj labret lub sztangę, rzadziej kółeczko.

CZAS GOJENIA:

około 7-10 tygodni.

RYZYKO:

jeśli pielęgnowany jest poprawnie to goi się bez większych problemów.

TRANSVERS  LOBE

horizontal_lobe2.jpg

100zł

OPIS:

transverse lobe lub horizontal lobe to przekłucie przez płatek ucha - ale przez całą jego szerokość.

BIŻUTERIA:

banan.

CZAS GOJENIA:

około 6-10 tygodni.

RYZYKO:

przez pierwszych kilka dni może się utrzymywać spora opuchlizna.

VERTICAL  LOBE

 VERTICAL__LOBE3.jpg

 

OPIS:

jest to przekłucie przez całą szerokość płatka ucha, przebiegające wertykalnie przez płatek ucha. Od przeciwskrawka aż po koniuszek  płatka, inaczej jest to obrócony o 90 stopni

BIŻUTERIA:

sztanga.

CZAS GOJENIA:

od 3 do 9 miesięcy.

RYZYKO:

ROOK

rook2.jpg

100zł

OPIS:

to przekłucie ucha przechodzące przez chrząstkę, pomiędzy wewnętrzną i zewnętrzną częścią muszli ucha.

BIŻUTERIA:

banan,po zagojeniu można nosić również kółka, podkówki, jednak istnieje większa możliwość zahaczenia.

CZAS GOJENIA:

około 3-4 miesiące.

RYZYKO:

nie każdy może posiadać ten kolczyk - warunkiem koniecznym jest posiadanie odpowiednio ukształtowanej chrząstki - która pozwoli w tym miejscu założyć kolczyk.

 SNUG

snug2.jpg

 100zł

OPIS:

to przekłucie przez chrząstke - a w zasadzie przez dwie jej wastwy. Jak z większością kolczyków - do tego wymagana jest odpowiednia budowa ucha - nie każdy może posiadać ten kolczyk.

BIŻUTERIA:

banan lub sztanga z ptfe.

CZAS GOJENIA:

około 4-8 miesięcy.

RYZYKO:

przekłucie, które ma tendencje do ziarninienia.

TRAGUS

tragus2.jpg

100zł

OPIS:

tragus to przekłucie skrawka ucha - tej małej odstającej chrząstki od strony twarzy, zazwyczaj centralnie na środku - w połowie długości, aczkolwiek jeśli ktoś chce go wyżej / niżej to jest to również dozwolone.

BIŻUTERIA:

labrety, proste sztangi albo kółeczka / podkówki. Jeśli ktoś używa słuchawek dousznych to wskazane jest założenie labretu.

CZAS GOJENIA:

około 3-4 miesiące.

RYZYKO:

ziarnina.

VERTICAL TRAGUS

vertical_tragus2.jpg

120zł

OPIS:

jest to pionowe przekłucie skrawka ucha (tej odstającej chrząstki).

BIŻUTERIA:

powinien być do niego zakładany surfacebar. Często jednak zdarza się, że przekłucia te wykonywane są z użyciem bananów - jest to również dozwolone, ale nie jest polecane.

CZAS GOJENIA:

około  3-4 miesiące.

RYZYKO:

ziarnina i migracja to problemy które mogą się pojawić po wykonaniu tego kolczyka.

ANTI  TRAGUS

anti_tragus2.jpg

120zł

OPIS:

to przekłucie chrząstki, która znajduje się tuż nad płatkiem ucha.

BIŻUTERIA:

banan.

CZAS GOJENIA:

około 2-4 miesięcy.

RYZYKO:

jak większość przekłuć przechodzących przez chrząstkę anti-tragus ma tendencję do ziarniny.

TUNELE

 tunel.jpg

100-300zł za jedno ucho

OPIS:

Tunele są to rozszerzone otwory w różnych miejscach ciała (najczęściej w małżowinie usznej). Ich wielkość waha się już od 1,6 mm do nieograniczonych rozmiarów.Tunel można wykonać operacyjnie (polega to na wycięciu określonego miejsca na ciele, w którym umieszcza się tunel), lub przez rozpychanie specjalnymi rozpychaczami.

CIEKAWOSTKI:

Rozpychanie uszu i innych przekłutych miejsc znane jest z różnych plemion afrykańskich, australijskich, a także mieszkańców wysp Oceanii. Również niektóre ludy Ameryki Południowej praktykowały taki sposób ozdabiania ciała. Był to jeden z symboli przynależności do danej społeczności plemiennej.

CZAS GOJENIA:

W zależności od miejsca przekłucia, tunele goją się od 4 tygodni do roku.

RYZYKO:

Często, na skutek braku higieny bądź obniżonej odporności organizmu, przekłucia tego typu nie przyjmują się w organizmie, powodując trudno gojące się rany lub trudne do usunięcia narośle, tzw. blow-outy.

REKONSTRUKCJA PŁATKA UCHA

 

OPIS:

Rekonstrukcja płatka ucha to chirurgiczna procedura przeznaczona dla osób, których uszy zostały rozciągnięte lub naderwane w rezultacie noszenia kolczyków czy wcześniej wykonanych tuneli oraz dla tych, których płatek ucha został przecięty lub naderwany w wyniku wypadku.Naderwane płatki uszu prezentują się nieestetycznie i są ciężkie do ukrycia pod fryzurą, szczególnie w przypadku bardzo krótkich włosów. Podczas zabiegu nadmiernie rozciągnięta tkanka ucha jest usuwana, a pozostałości zostają zszyte przy użyciu wewnętrznych i zewnętrznych szwów. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa około 20-30 minut na każde ucho.

350-500zł za jedno ucho

CZAS GOJENIA:

Bezpośrednio po zabiegu mogą pozostać niewielkie blizny, które wyblakną z biegiem czasu. Ucho wygląda zupełnie normalnie i nie przejawia oznak operacji po około 6 miesiącach.

 PIERCING JĘZYKA

 CENA:

STANDARD TONGUE

STANDARD_TONGUE.jpg

100zł

OPIS:

jest to przekłucie języka, wykonywane po środku, mniej więcej w odległości kilku mm od wędzidełka.

BIŻUTERIA:

sztanga.

CZAS GOJENIA:

około miesiąca.

RYZYKO:

należy uważać na naczynia krwionośne które układają się na kształt litery Y oraz na wędzidełko. Czasami niezbędne może okazać się podcięcie wędzidełka aby było możliwe wykonanie tego przekłucia.

HORIZONTAL TONGUE

HORIZONTAL_TONGUE.jpg

200zł

OPIS:

przekłucie przechodzące poziomo przez język.

BIŻUTERIA:

elastyczna biżuteria wykonana z PTFE.

CZAS GOJENIA:

ponad 5 miesięcy - z uwagi na to, że język jest często używany. ważne jest odpowiednie umiejscowienie kolczyka i dopasowanie biżuterii tak, by nie przeszkadzała w mówieniu.

RYZYKO:

język lubi puchnąć i być bolesnym w trakcie gojenia.

DOUBLE TONGUE

 double_tongue.jpg

180zł

OPIS:

BIŻUTERIA:

CZAS GOJENIA:

RYZYKO:

VENOMS

 venoms_piercing.jpg

150zł

OPIS:

BIŻUTERIA:

CZAS GOJENIA:

RYZYKO:

UVULA

     uvula.jpg

250zł

OPIS:

BIŻUTERIA:

CZAS GOJENIA:

RYZYKO:

TONGUE WEB 

TONGUE_WEB.jpg

100zł

OPIS:

BIŻUTERIA:

CZAS GOJENIA:

RYZYKO:

TONGUE SPLITING

 tongue_split.jpg

500zł

OPIS:

CZAS GOJENIA:

RYZYKO:

 

PIERCING OKOLIC UST

 CENA:

LABRET

LABRET.jpg

100zł

OPIS:

to przekłucie przechodzące przez dolną wargę. Labrety można wykonywać na całej długości wargi (centralnie, po bokach). Kilka labretów może tworzyć różne kombinacje - np. snakebitesy to dwa labrety po bokach itp...

BIŻUTERIA:

zazwyczaj zakłada się labrety. Kółka podkówki możliwe, ale zalecane dopiero po wygojeniu przekłucia

CZAS GOJENIA:

około 2-4 miesięcy.

RYZYKO:

może powodować dyskomfort podczas jedzenia, oraz jednym z problemów które mogą wystąpić przy tym przekłuciu jest osuwanie się dziąseł i niszczenie szkliwa.Żle wykonane przekłucie lub założenie nieodpowiednio dobranej biżuteri może powodować migrację i wrastanie kolczyka.

LIP RING

 LIP_RING.jpg

100zł

OPIS:

jest to przekłucie przechodzące przez wargę w jej bocznej lub centralnej części.

BIŻUTERIA:

kółka lub podkówki.

CZAS GOJENIA:

około 2-4 miesięcy.

RYZYKO:

podczas gojenia na kolczykach okrągłych może dojść do powstania większej opuchlizny niż przy gojeniu na labretach. Jednym z problemów które mogą wystąpić przy tym przekłuciu jest osuwanie się dziąseł i niszczenie szkliwa. Zalecamy wygoić przekłucie na kolczyku typu labret.

MADONNA

MADONNA.jpg

100zł

OPIS:

przekłucie górnej wargi, nad kącikami ust, imitujące  pieprzyk.

BIŻUTERIA:

labret z tytanu lub bioplastu.

CZAS GOJENIA:

około 2-4 miesięce.

RYZYKO:

istnieje ryzyko niszczenia szkliwa. oraz odczuwalny może być dyskomfort związany z długością kolczyka w okresie gojenia, zaniedbane przekłucie może prowadzić do przerostu śluzówek.

MEDUSA

 

MEDUSA

100zł

OPIS:

przekłucie górnej wargi, pod nosem.

BIŻUTERIA:

labret z tytanu lub bioplastu.

CZAS GOJENIA:

około 2-4 miesięcy.

RYZYKO:

należy uważać na wędzidełko pod górną wargą.

VERTICAL LABRET

VERTICAL_LABRET.jpg

120zł

OPIS:

jest to pionowe przekłucie wykonywane przez wargę.

BIŻUTERIA:

zazwyczaj zakłada się banany.

CZAS GOJENIA:

około 2-4 miesięcy.

RYZYKO:

opuchlizna ust, bolesność przy mówieniu i obfitym krwawieniem po wykonaniu kolczyka.

SMILEY

smiley

120zł

OPIS:

kolczyk ten wykonuje się w wędzidełku górnej wargi.

BIŻUTERIA:

sztanga, banan, kółeczko albo podkówkę.

CZAS GOJENIA:

około 2-3 tygodni.

RYZYKO:

kolczyk ten goi się zazwyczaj bezproblemowo, pielęgnacja również nie sprawia większych problemów. Biżuteria ta może powodować osuwanie się dziąseł oraz niszczyć szkliwo dlatego tym bardziej należy brać pod uwagę materiał z którego wykonywana jest biżuteria. Odpowiedni dobór biżuterii może pomóc utrzymać przekłucie dłużej i bezpieczniej. Niestety szansa, że pojawi się migracja wynosi około 50%.

FROWNY

FROWNY.jpg

120zł

OPIS:

Frowny (lub Frowney) to przekłucie wędzidełka dolnej wargi.

BIŻUTERIA:

banan, kółko, podkówka lub sztanga.

CZAS GOJENIA:

około 3 tygodni.

RYZYKO:

to przekłucie może doprowadzić do znacznego pogorszenia się stanu szkliwa i dziąseł w promieniu rażenia kolczyka, oraz bardzo łatwo go wyrwać.

CHEEK

CHEEK.jpg

120zł za jeden

OPIS:

to przekłucie, które wykonuje się symetrycznie w tak zwanych  dołeczkach.

BIŻUTERIA:

labrety, głównie z bioplastu.

CZAS GOJENIA:

około 2-4 miesięce.

RYZYKO:

przekłute policzki lubią puchnąć, zaniedbane przekłucie może prowadzić do przerostu śluzówek.

JESTRUM

JESTRUM.jpg

120zł

Jestrun - Vertical Medusaprzekłucie górnej wargi, pod nosem pionowo przez wargę.

dopasowany banan z tytanu lub bioplastu, jednak najwygodniej jest goić na elastycznym ptfe.

około 2-4 miesięcy.

opuchlizna po przebciu.

   IMPLANTY

 CENA:

SURFACEBAR

cfd.jpg

150zł

OPIS:

Przekłucia powierzchniowe można wykonać w różnych miejscach ciała np: neck/nape; sternum; sideburn; anti eyebrow; horizontal eyebrow; pubic; hips; colar; madison

BIŻUTERIA:

korzystamy z płaskich surfacebarów 3 generacji

CZAS GOJENIA:

 do 12 miesięcy

RYZYKO:

 migracja

MICRODERMAL

44.jpg

150zł

OPIS:

Microdermale są to implanty których stopka na stałe pozostaje w ciele, wymienne są ich dyski. Microdermale można założyć praktycznie wszędzie. Są one mniej narażone na migrację.
W przypadku konieczności pozbycia się microdermala, oczywiście jest to możliwe koszt takiego zabiegu to 50zł i po usunięciu zostaje minimalny ślad.

BIŻUTERIA:

 microdermal

CZAS GOJENIA:

 do 12 miesięcy

RYZYKO:

 migracja

  SUTKI

  CENA:

  STANDARD NIPPLE

 standard_niple.jpg

    100zł 

 OPIS:

 Piercing sutków może odbywać się zarówno u mężczyzn jak i kobiet. Przebicie jest zwykle wykonywane poziomo lub pionowo. Można również przekłuć sutki na ukos. Przekłucie takie jest wykonywane zarówno ze względów estetycznych jak i erotycznych.

 BIŻUTERIA:

 sztangi, banany, kółka, podkowy, specjalne nakładki na sutki

 CZAS GOJENIA:

 u mężczyzn, około 3-4 miesięcy lub dłużej, a u kobiet około 6 miesięcy lub dłużej.

 RYZYKO:

zalecane luźne koszulki w czasie gojenia, możliwość zahaczenia kolczykami. U mężczyzn występuje możliwość migracji.

  DOUBLE NIPPLE

     duble_nipp.jpg

     150zł

 OPIS:

 podwójne przekłucie sutka w postaci + lub X

 BIŻUTERIA:

 sztangi, banany, najlepiej z bioplastu

 CZAS GOJENIA:

 u mężczyzn, około 3-4 miesięcy lub dłużej, a u kobiet około 6 miesięcy lub dłużej.

 RYZYKO:

 bolesne przekłucie, zalecane luźne koszulki w czasie gojenia, możliwość zahaczenia kolczykami.

  PIERCING INTYMNY ŻEŃSKI

 CENA:

CHRISTINA

christina.jpg

150zł

OPIS:

piercing przechodzący od samego szczytu łechtaczki po wzgórek łonowy . Jest to kolczyk wyłącznie ozdobny, nie przynosi dodatkowych doznań w czasie stosunku.

BIŻUTERIA:

 l-bary,  biżuteria często jest dostosowywana do anatomii kilentki.

CZAS GOJENIA:

 około 6 miesięcy.

RYZYKO:

 zdarzają się przypadki migracji kolczyka.

  INNER LABIA

 gsj.jpg

   120zł

 OPIS:

 Lubiany przez kobiety piercing ze względów estetycznych, nie przynosi dodatkowej stymulacji seksualnej. Wargi sromowe często są przebijane w parach lub wielokrotności.

BIŻUTERIA:

przeważnie kółeczka.

CZAS GOJENIA:

2-6 miesięcy.

RYZYKO:

wargi sromowe mogą krwawić po wykonaniu piercingu,

OUTCHER LABIA

egsg.jpg

120zł

OPIS:

Lubiany przez kobiety piercing ze względów estetycznych, nie przynosi dodatkowej stymulacji seksualnej. Wargi sromowe często są przebjane w parach lub wielokrotności. Wargi zewnętrzne mogą być przebijane wzdłuż całej krawędzi wargi.

BIŻUTERIA:

kółeczka lub podkowy

CZAS GOJENIA:

2-6 miesięcy.

RYZYKO:

wargi sromowe mogą krwawić po wykonaniu piercingu,

HORIZONTAL HOOD

fffffff.jpg

150zł

OPIS:

można wykonać piercing po konsultacji z piercerem dotyczącej warunków anatomicznych. Większość kobiet może mieć wykonany VERDICAL HOOD ale niewiele kobiet może cieszyć się HORIZONTAL HOOD’em. Kolczyk może być założony w górnej lub dolnej części napletka łechtaczki. Piercing ten zapewnia dodatkową stymulację seksualną.

BIŻUTERIA:

banan, kółko, podkowa.

CZAS GOJENIA:

do 6-8 tygodni.

RYZYKO:

w okresie gojenia może zwiększać ryzyko chorób przenoszonych drogą płciową.

VERTICAL HOOD

 verdical_HOOD.jpg

150zł

OPIS:

piercing dla kobiet, które chcą poczuć się bardziej atrakcyjnie. Część z właścicielek piercingu w tym miejscu uważa, że powoduje on zwiększone odczuwanie przyjemności podczas seksu. Lokalizacja piercingu powoduje, że jest on nietrudny do wygojenia przy zachowaniu podstawowych zasad higieny.

BIŻUTERIA:

banan.

CZAS GOJENIA:

do 4-8 tygodni.

RYZYKO:

w okresie gojenia może zwiększać ryzyko chorób przenoszonych drogą płciową.

TRIANGLE

gs.jpg

200zł

OPIS:

Piercing jest tak nazwany, ponieważ w miejscu, gdzie wewnętrzne wargi sromowe i kapturek łechtaczki się spotykają układają się w kształt trójkąta. Należy podkreślić, że przekłuwanie faktycznie nie przechodzi przez łechtaczkę, a pod wałkiem łechtaczki, którą w trakcie stosunku dodatkowo stymuluje.

BIŻUTERIA:

kółko, podkowa, banan, czasem sztanga.

CZAS GOJENIA:

3-4 miesiace.

RYZYKO:

wykonanie tego piercingu jest zależne od anatomii i wymaga doświadczonego piercera - brak doświadczenia może spowodować uszkodzenie struktór nerwowych.

ISABELLA

 ISABELLA.jpg

220zł

OPIS:

BIŻUTERIA:

CZAS GOJENIA:

RYZYKO:

 

FROUCHETTE

 fourchette.jpg

200zł

OPIS:

BIŻUTERIA:

CZAS GOJENIA:

RYZYKO:

PRINCESS DIANA

 princess_diana2.jpg

170zł

OPIS:

przekłucie prawie identyczne do verdical hood, różni się tym że kolczyki umieszcze się delikatnie w bok. zwykle wykonuje się jes symetrycznie

BIŻUTERIA:

CZAS GOJENIA:

RYZYKO:

PUBIC

44e.jpg

150zł lub 300zł

OPIS:

przekłucie powierzchniowe umiejscowione na wzgórku łonowym. Można je wykonać na surface barze lub również zrobić dwa osobne przekłucia umieszczając microdermale.

BIŻUTERIA:

surface bar, lub dwa microdermale.

CZAS GOJENIA:

około 6 miesięcy.

RYZYKO:

zdarzają się przypadki migracji i ziarniny.

GENITAL BEADS

 genital_bades.jpg

250zł pierwsza sztuka, każda następna 100zł

OPIS:

BIŻUTERIA:

CZAS GOJENIA:

RYZYKO:

CLITORIAL

 CLITORIAL.jpg

250zł

OPIS:

BIŻUTERIA:

CZAS GOJENIA:

RYZYKO:

 

PIERCING INTYMNY MĘSKI

 CENA:

AMPALLANG

AMPALLANG.jpg

220zł

OPIS:

żołądź przekłuwa się w poprzek. Piercer przekłuwa jednocześnie moczowód albo wprowadza kolczyk tuż nad nim. Ampallang to chyba najbardziej znany rodzaj piercingu męskiego. Sławę zyskał dzięki temu, że jest dość ryzykowny i towarzyszy mu bardzo długi proces gojenia.

BIŻUTERIA:

sztanga

CZAS GOJENIA:

6-9 miesicy.

RYZYKO:

DYDOE

DYDOE.jpg

200zł

OPIS:

w przypadku Dydoe przekłuwa się brzeg żołędzi. Ten wariant kolczykowania wybierają głównie obrzezani mężczyźni. Poza tym Dydoe zalicza się do odmian piercingu zarezerwowanych dla mężczyzn, którzy mają już doświadczenia z przekłuwaniem intymnych części ciała.

BIŻUTERIA:

banan.

CZAS GOJENIA:

około 6 miesięcy

RYZYKO:

zabieg przekłuwania jest bardzo bolesny, a organizm często odrzuca kolczyk w tym miejscu.

GUISCHE

GUISCHE2.jpg

200zł

OPIS:

(kolczyk pochodzenia polinezyjskiego) umieszcza się go w skórze między odbytem i moszną. Piercing jest zwykle wykonywane w poprzek szwu ( poprzecznie do penisa ), lub prostopadle. U  niektórych piercing ten powoduje dodatkową stymulację podczas siedzenia.

BIŻUTERIA:

banan, kółko , podkowa.

CZAS GOJENIA:

około 6 miesięcy.

RYZYKO:

Guiche nie jest bardzo uciążliwe, mimo to najlepiej unikać roweru i jazdy konnej podczas gojenia.

FRENUM

 FRENUM.jpg

OPIS:

BIŻUTERIA:

CZAS GOJENIA:

RYZYKO:

PRINCE ALBERT

  PRINCE_ALBERT2.jpg

220zł

OPIS:

(nazywany krótko PA) wyjątkowy rodzaj piercingu intymnego. Cieszy się dużym powodzeniem ze względu na to, iż sam zabieg nie jest zbyt trudny do wykonania i rzadko powoduje jakiekolwiek komplikacje. Podczas zabiegu wykonywania piercingu Prince Albert piercer przekłuwa ciało na krawędzi żołędzia, przebijając również moczowód.

BIŻUTERIA:

kółko,

CZAS GOJENIA:

około 4-6 miesięcy

RYZYKO:

Niektórzy mężczyźni posiadający kolczyk w tym miejscu narzekają jednak na problemy podczas oddawania moczu ( szczególnie przy duzych rozmiarach kolczykow - ucisk na cewke moczową ) . Po zabiegu i założeniu kolczyka występują bowiem problemy z precyzją tej czynności (rozbryzg). Problematyczne stają się też stosunki oralne, ze względu na kolczyk obijajcy się o zęby.

REVERSE ALBERT

REVERSE_ALBERT.jpg

220zł

OPIS:

BIŻUTERIA:

kółko,

CZAS GOJENIA:

około 4-6 miesięcy

RYZYKO:

Niektórzy mężczyźni posiadający kolczyk w tym miejscu narzekają jednak na problemy podczas oddawania moczu ( szczególnie przy duzych rozmiarach kolczykow - ucisk na cewke moczową ) . Po zabiegu i założeniu kolczyka występują bowiem problemy z precyzją tej czynności (rozbryzg). Problematyczne stają się też stosunki oralne, ze względu na kolczyk obijajcy się o zęby.

APADRAVAYA

APADRAVAYA.jpg

250zł

OPIS:

to pionowa odmiana Ampallangu, a więc przekłuwanie żołędzi od góry do dołu. Przekłuciu ulega także moczowód. Tradycja tego rodzaju kolczykowania liczy 2000 lat. Wzmianki o nim można przykładowo znaleźć w Kamasutrze.

BIŻUTERIA:

sztanga

CZAS GOJENIA:

6-9 miesięcy.

RYZYKO:

SCROTAL

scrotal.jpg

200zł

OPIS:

jest to po prostu przekłucie moszny. Często są one umieszczone na linii środkowej worka moszny, ale również na bokach. Jest  to przebicie proste, nie wymagającym długiego okresu gojenia, a to ze względu na swe umiejscowienie, które nie przeszkadza we współżyciu. Ale przy odpowiednich pozycjach można dzięki takiemu przekuciu dostarczać partnerce dodatkowych doznań. Ładnie wygląda i może urozmaicić grę wstępną. Elastyczna w tym miejscu skóra jest mniej wrażliwa na ból przy takich zabawach. Podobno jak historia mówi, tak ozdabiano na Dalekim Wschodzie chłopców wkraczających w dorosłe życie.

BIŻUTERIA:

kółko, podkowa, banan.

CZAS GOJENIA:

od 4 do 6 miesięcy .

RYZYKO:

DOLPHIN

  DOLPHIN4.jpg

200zł

OPIS:

kolczyk jest umieszczony niżej trzonu penisa, na spodzie.

BIŻUTERIA:

sztanga, banan.

CZAS GOJENIA:

4-8 tygodni.

RYZYKO:

FORESKIN

 FORESKIN3.jpg

200zł

OPIS:

BIŻUTERIA:

CZAS GOJENIA:

RYZYKO:

GENITAL BEADS

 GENITAL_BEADS.jpg

250zł pierwsza sztuka, każda następna 100zł

OPIS:

BIŻUTERIA:

 mini silikon implants

CZAS GOJENIA:

RYZYKO:

HAFADA

 HAFADA2.jpg

250zł

OPIS:

jest to po prostu przekłucie moszny. Często są one umieszczone na linii środkowej worka moszny, ale również na bokach. Jest  to przebicie proste, nie wymagającym długiego okresu gojenia, a to ze względu na swe umiejscowienie, które nie przeszkadza we współżyciu. Ale przy odpowiednich pozycjach można dzięki takiemu przekuciu dostarczać partnerce dodatkowych doznań. Ładnie wygląda i może urozmaicić grę wstępną. Elastyczna w tym miejscu skóra jest mniej wrażliwa na ból przy takich zabawach. Podobno jak historia mówi, tak ozdabiano na Dalekim Wschodzie chłopców wkraczających w dorosłe życie.

BIŻUTERIA:

kółko, podkowa, banan.

CZAS GOJENIA:

od 4 do 6 miesięcy

RYZYKO:

PUBIC

 PUBIC.jpg

250zł

OPIS:

kolczyk wykonuje się na szczycie penisa. Jest to bardzo atrakcyjny kolczyk.Podczas stosunku z kobietą biżuteria może znaleźć się w takim ułożeniu żeby dodatkowo stymulować łechtaczkę partnerki.

BIŻUTERIA:

surface bar.

CZAS GOJENIA:

3-4 miesiące.

RYZYKO:

Piercing ten ma jednak złą reputację ze względu na skłonności do migracji

 

 

 

 

 

gorsety

play piercing

       

 

 
         
         
         

Biżuteria na zamówienie

 1465

 

Tylko i wyłącznie dla naszych klientów, wprowadziliśmy szeroką gamę wyboru, ręcznie robionej biżuterii do ciała wykonanej z 14, 18 lub 22 karatowego złota.

 

Nie jest to już zwykła biżuteria do ciała. Staranna jubilerska robota, daje nam gwarancję najwyższej jakości robionych na zamówienie precjozów.

 

Ta starannie wytwarzana z dowolnego koloru złota wykańczana opalami, kryształami svarowskiego, jaspisami, perłami i innymi kamieniami szlachetnymi biżuteria, daje nam poczucie piękna oraz pozwala na odrobinę luksusu.

1549

Szeroka oferta biżuterii do ciała znajduje się w naszym studiu tatuażu i kolczykowania Body Extreme

1503

1

 

 

 

 

 

 
         
         
         
GWARANCJA

 

Na praktycznie każde przekłucie wykonane w naszym salonie udzielamy gwarancji o wyjątkach zawsze informujemy klienta (wyjątkami głównie są gdy klient uprze sie na inną biżuterie niż zalecamy)

W okresie gojenia unikaj:

- dotykania przekłutego miejsca, to przyczyna najczęstszych infekcji

- nakładania kremów, podkładów itp. w miejscu przekłucia

- uciskania i podrażniania mechanieczego przekłutych miejsc, np. przez odzież (to częsta przyczyna migracji kolczyka)

- spania na świeżo przekłutym miejscu

- zmiany kolczyka przed zagojeniem

- długich kąpieli

- przebywania na basenach, saunach  i solarium (przez 4-5 tygodni)

- upałów - nie sprzyjają świeżym przekłuciom

- TRIBIOTICU!

- rad koleżanek i czytania forów internetowych - Twój piercer odpowie na każde twoje pytanie w razie potrzeby możesz do nas napisać na facebooku, mailem lub zadzwonić zawsze staramy się naszym klientom w miarę sprawnie odpowiedzieć na wszelkie pytania.

Zabiegi pielęgnacji świerzego kolczyka wykonuj 2-3 razy dziennie. ZAWSZE umyj ręce zanim dotkniesz  miejsce przekłucia.

 

Używamy wyłącznie:

- jednorazowych igieł

- specjalnych szczypiec ze stali chirurgicznej poddanych sterylizacji lub jednorazowych szczypiec

- wysterylizowanej biżuterii tytanowej od renomowanych producentów

 RODZAJE PRZEKŁUĆ I CENY

Jeśli interesującego cię przekłucia nie znajdziesz w naszym cenniku to zapytaj, być może  interesujące cię przekłucie również wykonaym :) Wykonujemy praktycznie karzdy rodzaj piercingu z wyjątkiem głópich przekłóć które nie będą miały racji bytu (np. microdermali na palcach)

 

    PIERCING PĘPKA

CENA:

  STANDARD NAVEL  

 nerval.jpg

100zł

OPIS:

przekłucie pionowo w górnej części pępka.

BIŻUTERIA:

banany z odpowiednio dobrane do anatomii.

CZAS GOJENIA:

około 4 - 6 miesięcy.

RYZYKO:

najczęstszym problemem jest migracja.

REVERSE NAVEL

 rewerse_nerval.jpg

100zł

OPIS:

Odwrotne przekłucie pępka jest pionowym przekłuciem umieszczonym w dolnej części pępka.

BIŻUTERIA:

banany odpowiednio dobrane do anatomii.

CZAS GOJENIA:

4 - 6 miesięcy. Może potrwać dłużej ze względu na ruchliwość miejsca

RYZYKO:

Najczęstszym problemem jest migracja.

 PIERCING BRWI

 CENA:

STANDARD EYEBROW

 STANDARD_EYEBROW.jpg

100zł

OPIS:

jest to przekłucie prostopadłe do brwi.

BIŻUTERIA:

najczęściej banany.

CZAS GOJENIA:

około 2 miesiące.

RYZYKO:

miejsce przekłucia najczęściej znajduje się pod koniec brwi, rzadziej umieszcza się kolczyk bliżej nasady nosa - ponieważ umieszczone są tam skupiska nerwowe, które można uszkodzić podczas przekłuwania.

HORIZONTAL EYEBROW

 2.jpg

150zł

OPIS:

Jest to przekłucie powierzchniowe poziome brwi. Zazwyczaj umieszczane jest po środku brwi, często również minimalnie nad brwią.

BIŻUTERIA:

surfacebar.

CZAS GOJENIA:

3-12 miesięcy.

RYZYKO:

podobnie jak w przypadku innych przekłuć powierzchniowych istnieje ryzyko migracji.

ANTI EYEBROW

 3.jpg

150zł 

OPIS:

jest to przekłucie powierzchniowe umieszczone na krawędzi kości policzkowej. 

 BIŻUTERIA:

surfacebar. 

 CZAS GOJENIA:

3-12 miesięcy. 

RYZYKO: 

zły dobór biżuterii może doprowadzić do migracji. 

   BRIDGE PIERCING

 CENA:

STANDARD BRIDGE

bridge3.jpg

120zł

OPIS:

bridge to poziome przekłucie umiejscowione poniżej brwi u nasady nosa.

BIŻUTERIA:

sztanga, banan lub indywidualnie wyprofilowany kolczyk.

CZAS GOJENIA:

około 2-3 miesięcy.

RYZYKO:

przekłucie to jak większość innych może puchnąć, może pojawić się promieniujący w dół nosa i na boki ból. Jeśli kolczyk nie będzie prawidłowo dobrany lub będzie zbyt cienki istnieje ryzyko pojawienia się migracji.

VERTICAL BRIDGE

vertical_bridge4.jpg

150zł

OPIS:

to pionowa wersja znanego wam dobrze bridge.

BIŻUTERIA:

surfacebar.

CZAS GOJENIA:

3-12 miesięcy.

RYZYKO:

jest to niespecjalnie ryzykowne przekłucie, gojenie nie jest specjalnie uciążliwe, jednak istnieje ryzyko migracji.

 

PIERCING NOSA

 CENA:

STANDARD NOSTRIL

nostril.jpg

100zł

OPIS:

przekłucie płatka nosa. Jedno z najpoplarniejszych przekłuć po płatku ucha.

BIŻUTERIA:

nostril.

CZAS GOJENIA:

około 2-4 miesięcy.

RYZYKO:

może się pojawić kilkudniowy lekki katar

 SEPTUM

septum3.jpg
 

 120zł

OPIS:

Przekłucie przgrody nosa. Nie jest przekłuwana chrzęść, lecz mniejszy odstęp pomiędzy chrząstką i dnem nosa.

BIŻUTERIA:

 Kółka, podkówki lub segment ringi odpowiednio dopasowane do warunków anatomicznych.

CZAS GOJENIA:

 od 4 do 8 tygodni, czasem może potrwać dłużej.

RYZYKO:

 potrafi dokuczać zapachem, oraz jest problematyczny w trakcie kataru.

 PIERCING USZU    

 CENA:

  CONCH

conch3.jpg

100zł

OPIS:

 to przekłucie wnętrza małżowiny usznej.

BIŻUTERIA:

 labret, sztanga, tunel.

CZAS GOJENIA:

 około 3-9 miesiące.

RYZYKO:

conch może bardzo krwawić przez kilka dni - niestety jest to związane z charakterystyką miejsca.

  DAITH

daith2.jpg

100zł

OPIS:

przekłucie to wykonuje się w małżowinie usznej - wg. anatomii nazywa się to przekłucie odnogi obrąbka ucha.

BIŻUTERIA:

kółka, podkówki, serduszka, clickery.

CZAS GOJENIA:

od 3-4 miesięcy.

RYZYKO:

podobnie jak w przypadku rooka nie każdy może posiadać ten kolczyk - zależy to od anatomii.

STANDARD HELIX

helix2.jpg

100zł

OPIS:

jest to przekłucie które można wykonać na i w okolicy zawinięcia chrząstki ucha.

BIŻUTERIA:

banany, labrety, sztangi albo kółeczka / podkówki.

CZAS GOJENIA:

około 3-4 miesiące - w zależności od organizmu, rodzaju biżuterii, napięcia wywoływanego przez kolczyk i masy innych czynników.

RYZYKO:

w skrajnym wypadku przy nie dbaniu o świeże przekłucie może dojść do zapadnięcia ucha.

FORWARD HELIX

forward_helix2.jpg

100zł

OPIS:

jest to przekłucie odnogi obrąbka ucha.

BIŻUTERIA:

każdy rodzaj kolczyka, banan, sztanga, labret, kółko, podkowa.

CZAS GOJENIA:

około 3-4 miesięcy.

RYZYKO:

możliwość  zahaczenia włosami, szczotką czy grzebieniem. Nieodpowiednie miejsce  przekłucia może doprowadzić do migracji.

INDIUSTRIAL  

 indiustial2.jpg

120zł

OPIS:

industrial to w zasadzie dwa przekłucia połączone prostą sztangą. Można je wykonywać oddzielnie - w postaci 2 helixów jednak może nieść to za sobą ryzyko zmiany kąta kanału, co wiąże się później z problematycznym założeniem jednej sztangi.

BIŻUTERIA:

sztanga.

CZAS GOJENIA:

około 3-9 miesięcy.

RYZYKO:

jeśli industrial jest źle dopasowany to może wżynać się w chrząstkę i powodować wrastanie kolczyka w ucho.

  SIDEBURN

sideburn2.jpg

150zł

OPIS:

to przekłucie powierzchniowe umieszczone blisko skrawka ucha, w założeniu powinno być wykonane tak, aby kulki kolczyka były umieszczone w równych odległościach między skrawkiem ucha.

BIŻUTERIA:

surfacebar.

CZAS GOJENIA:

około 6-9 miesięcy.

RYZYKO:

źle dobrana biżuteria może doprowadzić do migracji.

PŁATEK  UCHA (LOBE)

lobe2.jpg

75zł

OPIS:

płatki uszu są jednym z najpopularniejszych przekłuć. Płatek ucha to dolna, zbudowana z tkanki miękkiej część małżowiny usznej. Pod skórką znajduje się głównie tkanka tłuszczowa. Przekłucie zazwyczaj wykonuje się centralnie na płatku ucha, aczkolwiek bardzo popularne jest zakładanie wielu kolczyków, powyżej centralnej części płatka.

BIŻUTERIA:

zazwyczaj labret lub sztangę, rzadziej kółeczko.

CZAS GOJENIA:

około 7-10 tygodni.

RYZYKO:

jeśli pielęgnowany jest poprawnie to goi się bez większych problemów.

TRANSVERS  LOBE

horizontal_lobe2.jpg

100zł

OPIS:

transverse lobe lub horizontal lobe to przekłucie przez płatek ucha - ale przez całą jego szerokość.

BIŻUTERIA:

banan.

CZAS GOJENIA:

około 6-10 tygodni.

RYZYKO:

przez pierwszych kilka dni może się utrzymywać spora opuchlizna.

VERTICAL  LOBE

 VERTICAL__LOBE3.jpg

 

OPIS:

jest to przekłucie przez całą szerokość płatka ucha, przebiegające wertykalnie przez płatek ucha. Od przeciwskrawka aż po koniuszek  płatka, inaczej jest to obrócony o 90 stopni

BIŻUTERIA:

sztanga.

CZAS GOJENIA:

od 3 do 9 miesięcy.

RYZYKO:

ROOK

rook2.jpg

100zł

OPIS:

to przekłucie ucha przechodzące przez chrząstkę, pomiędzy wewnętrzną i zewnętrzną częścią muszli ucha.

BIŻUTERIA:

banan,po zagojeniu można nosić również kółka, podkówki, jednak istnieje większa możliwość zahaczenia.

CZAS GOJENIA:

około 3-4 miesiące.

RYZYKO:

nie każdy może posiadać ten kolczyk - warunkiem koniecznym jest posiadanie odpowiednio ukształtowanej chrząstki - która pozwoli w tym miejscu założyć kolczyk.

 SNUG

snug2.jpg

 100zł

OPIS:

to przekłucie przez chrząstke - a w zasadzie przez dwie jej wastwy. Jak z większością kolczyków - do tego wymagana jest odpowiednia budowa ucha - nie każdy może posiadać ten kolczyk.

BIŻUTERIA:

banan lub sztanga z ptfe.

CZAS GOJENIA:

około 4-8 miesięcy.

RYZYKO:

przekłucie, które ma tendencje do ziarninienia.

TRAGUS

tragus2.jpg

100zł

OPIS:

tragus to przekłucie skrawka ucha - tej małej odstającej chrząstki od strony twarzy, zazwyczaj centralnie na środku - w połowie długości, aczkolwiek jeśli ktoś chce go wyżej / niżej to jest to również dozwolone.

BIŻUTERIA:

labrety, proste sztangi albo kółeczka / podkówki. Jeśli ktoś używa słuchawek dousznych to wskazane jest założenie labretu.

CZAS GOJENIA:

około 3-4 miesiące.

RYZYKO:

ziarnina.

VERTICAL TRAGUS

vertical_tragus2.jpg

120zł

OPIS:

jest to pionowe przekłucie skrawka ucha (tej odstającej chrząstki).

BIŻUTERIA:

powinien być do niego zakładany surfacebar. Często jednak zdarza się, że przekłucia te wykonywane są z użyciem bananów - jest to również dozwolone, ale nie jest polecane.

CZAS GOJENIA:

około  3-4 miesiące.

RYZYKO:

ziarnina i migracja to problemy które mogą się pojawić po wykonaniu tego kolczyka.

ANTI  TRAGUS

anti_tragus2.jpg

120zł

OPIS:

to przekłucie chrząstki, która znajduje się tuż nad płatkiem ucha.

BIŻUTERIA:

banan.

CZAS GOJENIA:

około 2-4 miesięcy.

RYZYKO:

jak większość przekłuć przechodzących przez chrząstkę anti-tragus ma tendencję do ziarniny.

TUNELE

 tunel.jpg

100-300zł za jedno ucho

OPIS:

Tunele są to rozszerzone otwory w różnych miejscach ciała (najczęściej w małżowinie usznej). Ich wielkość waha się już od 1,6 mm do nieograniczonych rozmiarów.Tunel można wykonać operacyjnie (polega to na wycięciu określonego miejsca na ciele, w którym umieszcza się tunel), lub przez rozpychanie specjalnymi rozpychaczami.

CIEKAWOSTKI:

Rozpychanie uszu i innych przekłutych miejsc znane jest z różnych plemion afrykańskich, australijskich, a także mieszkańców wysp Oceanii. Również niektóre ludy Ameryki Południowej praktykowały taki sposób ozdabiania ciała. Był to jeden z symboli przynależności do danej społeczności plemiennej.

CZAS GOJENIA:

W zależności od miejsca przekłucia, tunele goją się od 4 tygodni do roku.

RYZYKO:

Często, na skutek braku higieny bądź obniżonej odporności organizmu, przekłucia tego typu nie przyjmują się w organizmie, powodując trudno gojące się rany lub trudne do usunięcia narośle, tzw. blow-outy.

REKONSTRUKCJA PŁATKA UCHA

 

OPIS:

Rekonstrukcja płatka ucha to chirurgiczna procedura przeznaczona dla osób, których uszy zostały rozciągnięte lub naderwane w rezultacie noszenia kolczyków czy wcześniej wykonanych tuneli oraz dla tych, których płatek ucha został przecięty lub naderwany w wyniku wypadku.Naderwane płatki uszu prezentują się nieestetycznie i są ciężkie do ukrycia pod fryzurą, szczególnie w przypadku bardzo krótkich włosów. Podczas zabiegu nadmiernie rozciągnięta tkanka ucha jest usuwana, a pozostałości zostają zszyte przy użyciu wewnętrznych i zewnętrznych szwów. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa około 20-30 minut na każde ucho.

350-500zł za jedno ucho

CZAS GOJENIA:

Bezpośrednio po zabiegu mogą pozostać niewielkie blizny, które wyblakną z biegiem czasu. Ucho wygląda zupełnie normalnie i nie przejawia oznak operacji po około 6 miesiącach.

 PIERCING JĘZYKA

 CENA:

STANDARD TONGUE

STANDARD_TONGUE.jpg

100zł

OPIS:

jest to przekłucie języka, wykonywane po środku, mniej więcej w odległości kilku mm od wędzidełka.

BIŻUTERIA:

sztanga.

CZAS GOJENIA:

około miesiąca.

RYZYKO:

należy uważać na naczynia krwionośne które układają się na kształt litery Y oraz na wędzidełko. Czasami niezbędne może okazać się podcięcie wędzidełka aby było możliwe wykonanie tego przekłucia.

HORIZONTAL TONGUE

HORIZONTAL_TONGUE.jpg

200zł

OPIS:

przekłucie przechodzące poziomo przez język.

BIŻUTERIA:

elastyczna biżuteria wykonana z PTFE.

CZAS GOJENIA:

ponad 5 miesięcy - z uwagi na to, że język jest często używany. ważne jest odpowiednie umiejscowienie kolczyka i dopasowanie biżuterii tak, by nie przeszkadzała w mówieniu.

RYZYKO:

język lubi puchnąć i być bolesnym w trakcie gojenia.

DOUBLE TONGUE

 double_tongue.jpg

180zł

OPIS:

BIŻUTERIA:

CZAS GOJENIA:

RYZYKO:

VENOMS

 venoms_piercing.jpg

150zł

OPIS:

BIŻUTERIA:

CZAS GOJENIA:

RYZYKO:

UVULA

     uvula.jpg

250zł

OPIS:

BIŻUTERIA:

CZAS GOJENIA:

RYZYKO:

TONGUE WEB 

TONGUE_WEB.jpg

100zł

OPIS:

BIŻUTERIA:

CZAS GOJENIA:

RYZYKO:

TONGUE SPLITING

 tongue_split.jpg

500zł

OPIS:

CZAS GOJENIA:

RYZYKO:

PIERCING OKOLIC UST

 CENA:

LABRET

LABRET.jpg

100zł

OPIS:

to przekłucie przechodzące przez dolną wargę. Labrety można wykonywać na całej długości wargi (centralnie, po bokach). Kilka labretów może tworzyć różne kombinacje - np. snakebitesy to dwa labrety po bokach itp...

BIŻUTERIA:

zazwyczaj zakłada się labrety. Kółka podkówki możliwe, ale zalecane dopiero po wygojeniu przekłucia

CZAS GOJENIA:

około 2-4 miesięcy.

RYZYKO:

może powodować dyskomfort podczas jedzenia, oraz jednym z problemów które mogą wystąpić przy tym przekłuciu jest osuwanie się dziąseł i niszczenie szkliwa.Żle wykonane przekłucie lub założenie nieodpowiednio dobranej biżuteri może powodować migrację i wrastanie kolczyka.

LIP RING

 LIP_RING.jpg

100zł

OPIS:

jest to przekłucie przechodzące przez wargę w jej bocznej lub centralnej części.

BIŻUTERIA:

kółka lub podkówki.

CZAS GOJENIA:

około 2-4 miesięcy.

RYZYKO:

podczas gojenia na kolczykach okrągłych może dojść do powstania większej opuchlizny niż przy gojeniu na labretach. Jednym z problemów które mogą wystąpić przy tym przekłuciu jest osuwanie się dziąseł i niszczenie szkliwa. Zalecamy wygoić przekłucie na kolczyku typu labret.

MADONNA

MADONNA.jpg

100zł

OPIS:

przekłucie górnej wargi, nad kącikami ust, imitujące  pieprzyk.

BIŻUTERIA:

labret z tytanu lub bioplastu.

CZAS GOJENIA:

około 2-4 miesięce.

RYZYKO:

istnieje ryzyko niszczenia szkliwa. oraz odczuwalny może być dyskomfort związany z długością kolczyka w okresie gojenia, zaniedbane przekłucie może prowadzić do przerostu śluzówek.

MEDUSA

MEDUSA

100zł

OPIS:

przekłucie górnej wargi, pod nosem.

BIŻUTERIA:

labret z tytanu lub bioplastu.

CZAS GOJENIA:

około 2-4 miesięcy.

RYZYKO:

należy uważać na wędzidełko pod górną wargą.

VERTICAL LABRET

VERTICAL_LABRET.jpg

120zł

OPIS:

jest to pionowe przekłucie wykonywane przez wargę.

BIŻUTERIA:

zazwyczaj zakłada się banany.

CZAS GOJENIA:

około 2-4 miesięcy.

RYZYKO:

opuchlizna ust, bolesność przy mówieniu i obfitym krwawieniem po wykonaniu kolczyka.

SMILEY

smiley

120zł

OPIS:

kolczyk ten wykonuje się w wędzidełku górnej wargi.

BIŻUTERIA:

sztanga, banan, kółeczko albo podkówkę.

CZAS GOJENIA:

około 2-3 tygodni.

RYZYKO:

kolczyk ten goi się zazwyczaj bezproblemowo, pielęgnacja również nie sprawia większych problemów. Biżuteria ta może powodować osuwanie się dziąseł oraz niszczyć szkliwo dlatego tym bardziej należy brać pod uwagę materiał z którego wykonywana jest biżuteria. Odpowiedni dobór biżuterii może pomóc utrzymać przekłucie dłużej i bezpieczniej. Niestety szansa, że pojawi się migracja wynosi około 50%.

FROWNY

FROWNY.jpg

120zł

OPIS:

Frowny (lub Frowney) to przekłucie wędzidełka dolnej wargi.

BIŻUTERIA:

banan, kółko, podkówka lub sztanga.

CZAS GOJENIA:

około 3 tygodni.

RYZYKO:

to przekłucie może doprowadzić do znacznego pogorszenia się stanu szkliwa i dziąseł w promieniu rażenia kolczyka, oraz bardzo łatwo go wyrwać.

CHEEK

CHEEK.jpg

120zł za jeden

OPIS:

to przekłucie, które wykonuje się symetrycznie w tak zwanych  dołeczkach.

BIŻUTERIA:

labrety, głównie z bioplastu.

CZAS GOJENIA:

około 2-4 miesięce.

RYZYKO:

przekłute policzki lubią puchnąć, zaniedbane przekłucie może prowadzić do przerostu śluzówek.

JESTRUM

JESTRUM.jpg

120zł

Jestrun - Vertical Medusaprzekłucie górnej wargi, pod nosem pionowo przez wargę.

dopasowany banan z tytanu lub bioplastu, jednak najwygodniej jest goić na elastycznym ptfe.

około 2-4 miesięcy.

opuchlizna po przebciu.

   IMPLANTY

 CENA:

SURFACEBAR

cfd.jpg

150zł

OPIS:

Przekłucia powierzchniowe można wykonać w różnych miejscach ciała np: neck/nape; sternum; sideburn; anti eyebrow; horizontal eyebrow; pubic; hips; colar; madison

BIŻUTERIA:

korzystamy z płaskich surfacebarów 3 generacji

CZAS GOJENIA:

 do 12 miesięcy

RYZYKO:

 migracja

MICRODERMAL

44.jpg

150zł

OPIS:

Microdermale są to implanty których stopka na stałe pozostaje w ciele, wymienne są ich dyski. Microdermale można założyć praktycznie wszędzie. Są one mniej narażone na migrację.
W przypadku konieczności pozbycia się microdermala, oczywiście jest to możliwe koszt takiego zabiegu to 50zł i po usunięciu zostaje minimalny ślad.

BIŻUTERIA:

 microdermal

CZAS GOJENIA:

 do 12 miesięcy

RYZYKO:

 migracja

  SUTKI

  CENA:

  STANDARD NIPPLE

 standard_niple.jpg

    100zł 

 OPIS:

 Piercing sutków może odbywać się zarówno u mężczyzn jak i kobiet. Przebicie jest zwykle wykonywane poziomo lub pionowo. Można również przekłuć sutki na ukos. Przekłucie takie jest wykonywane zarówno ze względów estetycznych jak i erotycznych.

 BIŻUTERIA:

 sztangi, banany, kółka, podkowy, specjalne nakładki na sutki

 CZAS GOJENIA:

 u mężczyzn, około 3-4 miesięcy lub dłużej, a u kobiet około 6 miesięcy lub dłużej.

 RYZYKO:

zalecane luźne koszulki w czasie gojenia, możliwość zahaczenia kolczykami. U mężczyzn występuje możliwość migracji.

  DOUBLE NIPPLE

     duble_nipp.jpg

     150zł

 OPIS:

 podwójne przekłucie sutka w postaci + lub X

 BIŻUTERIA:

 sztangi, banany, najlepiej z bioplastu

 CZAS GOJENIA:

 u mężczyzn, około 3-4 miesięcy lub dłużej, a u kobiet około 6 miesięcy lub dłużej.

 RYZYKO:

 bolesne przekłucie, zalecane luźne koszulki w czasie gojenia, możliwość zahaczenia kolczykami.

  PIERCING INTYMNY ŻEŃSKI

 CENA:

CHRISTINA

christina.jpg

150zł

OPIS:

piercing przechodzący od samego szczytu łechtaczki po wzgórek łonowy . Jest to kolczyk wyłącznie ozdobny, nie przynosi dodatkowych doznań w czasie stosunku.

BIŻUTERIA:

 l-bary,  biżuteria często jest dostosowywana do anatomii kilentki.

CZAS GOJENIA:

 około 6 miesięcy.

RYZYKO:

 zdarzają się przypadki migracji kolczyka.

  INNER LABIA

 gsj.jpg

   120zł

 OPIS:

 Lubiany przez kobiety piercing ze względów estetycznych, nie przynosi dodatkowej stymulacji seksualnej. Wargi sromowe często są przebijane w parach lub wielokrotności.

BIŻUTERIA:

przeważnie kółeczka.

CZAS GOJENIA:

2-6 miesięcy.

RYZYKO:

wargi sromowe mogą krwawić po wykonaniu piercingu,

OUTCHER LABIA

egsg.jpg

120zł

OPIS:

Lubiany przez kobiety piercing ze względów estetycznych, nie przynosi dodatkowej stymulacji seksualnej. Wargi sromowe często są przebjane w parach lub wielokrotności. Wargi zewnętrzne mogą być przebijane wzdłuż całej krawędzi wargi.

BIŻUTERIA:

kółeczka lub podkowy

CZAS GOJENIA:

2-6 miesięcy.

RYZYKO:

wargi sromowe mogą krwawić po wykonaniu piercingu,

HORIZONTAL HOOD

fffffff.jpg

150zł

OPIS:

można wykonać piercing po konsultacji z piercerem dotyczącej warunków anatomicznych. Większość kobiet może mieć wykonany VERDICAL HOOD ale niewiele kobiet może cieszyć się HORIZONTAL HOOD’em. Kolczyk może być założony w górnej lub dolnej części napletka łechtaczki. Piercing ten zapewnia dodatkową stymulację seksualną.

BIŻUTERIA:

banan, kółko, podkowa.

CZAS GOJENIA:

do 6-8 tygodni.

RYZYKO:

w okresie gojenia może zwiększać ryzyko chorób przenoszonych drogą płciową.

VERTICAL HOOD

 verdical_HOOD.jpg

150zł

OPIS:

piercing dla kobiet, które chcą poczuć się bardziej atrakcyjnie. Część z właścicielek piercingu w tym miejscu uważa, że powoduje on zwiększone odczuwanie przyjemności podczas seksu. Lokalizacja piercingu powoduje, że jest on nietrudny do wygojenia przy zachowaniu podstawowych zasad higieny.

BIŻUTERIA:

banan.

CZAS GOJENIA:

do 4-8 tygodni.

RYZYKO:

w okresie gojenia może zwiększać ryzyko chorób przenoszonych drogą płciową.

TRIANGLE

gs.jpg

200zł

OPIS:

Piercing jest tak nazwany, ponieważ w miejscu, gdzie wewnętrzne wargi sromowe i kapturek łechtaczki się spotykają układają się w kształt trójkąta. Należy podkreślić, że przekłuwanie faktycznie nie przechodzi przez łechtaczkę, a pod wałkiem łechtaczki, którą w trakcie stosunku dodatkowo stymuluje.

BIŻUTERIA:

kółko, podkowa, banan, czasem sztanga.

CZAS GOJENIA:

3-4 miesiace.

RYZYKO:

wykonanie tego piercingu jest zależne od anatomii i wymaga doświadczonego piercera - brak doświadczenia może spowodować uszkodzenie struktór nerwowych.

ISABELLA

 ISABELLA.jpg

220zł

OPIS:

BIŻUTERIA:

CZAS GOJENIA:

RYZYKO:

 

FROUCHETTE

 fourchette.jpg

200zł

OPIS:

BIŻUTERIA:

CZAS GOJENIA:

RYZYKO:

PRINCESS DIANA

 princess_diana2.jpg

170zł

OPIS:

przekłucie prawie identyczne do verdical hood, różni się tym że kolczyki umieszcze się delikatnie w bok. zwykle wykonuje się jes symetrycznie

BIŻUTERIA:

CZAS GOJENIA:

RYZYKO:

PUBIC

44e.jpg

150zł lub 300zł

OPIS:

przekłucie powierzchniowe umiejscowione na wzgórku łonowym. Można je wykonać na surface barze lub również zrobić dwa osobne przekłucia umieszczając microdermale.

BIŻUTERIA:

surface bar, lub dwa microdermale.

CZAS GOJENIA:

około 6 miesięcy.

RYZYKO:

zdarzają się przypadki migracji i ziarniny.

GENITAL BEADS

 genital_bades.jpg

250zł pierwsza sztuka, każda następna 100zł

OPIS:

BIŻUTERIA:

CZAS GOJENIA:

RYZYKO:

CLITORIAL

 CLITORIAL.jpg

250zł

OPIS:

BIŻUTERIA:

CZAS GOJENIA:

RYZYKO:

PIERCING INTYMNY MĘSKI

 CENA:

AMPALLANG

AMPALLANG.jpg

220zł

OPIS:

żołądź przekłuwa się w poprzek. Piercer przekłuwa jednocześnie moczowód albo wprowadza kolczyk tuż nad nim. Ampallang to chyba najbardziej znany rodzaj piercingu męskiego. Sławę zyskał dzięki temu, że jest dość ryzykowny i towarzyszy mu bardzo długi proces gojenia.

BIŻUTERIA:

sztanga

CZAS GOJENIA:

6-9 miesicy.

RYZYKO:

DYDOE

DYDOE.jpg

200zł

OPIS:

w przypadku Dydoe przekłuwa się brzeg żołędzi. Ten wariant kolczykowania wybierają głównie obrzezani mężczyźni. Poza tym Dydoe zalicza się do odmian piercingu zarezerwowanych dla mężczyzn, którzy mają już doświadczenia z przekłuwaniem intymnych części ciała.

BIŻUTERIA:

banan.

CZAS GOJENIA:

około 6 miesięcy

RYZYKO:

zabieg przekłuwania jest bardzo bolesny, a organizm często odrzuca kolczyk w tym miejscu.

GUISCHE

GUISCHE2.jpg

200zł

OPIS:

(kolczyk pochodzenia polinezyjskiego) umieszcza się go w skórze między odbytem i moszną. Piercing jest zwykle wykonywane w poprzek szwu ( poprzecznie do penisa ), lub prostopadle. U  niektórych piercing ten powoduje dodatkową stymulację podczas siedzenia.

BIŻUTERIA:

banan, kółko , podkowa.

CZAS GOJENIA:

około 6 miesięcy.

RYZYKO:

Guiche nie jest bardzo uciążliwe, mimo to najlepiej unikać roweru i jazdy konnej podczas gojenia.

FRENUM

 FRENUM.jpg

OPIS:

BIŻUTERIA:

CZAS GOJENIA:

RYZYKO:

PRINCE ALBERT

  PRINCE_ALBERT2.jpg

220zł

OPIS:

(nazywany krótko PA) wyjątkowy rodzaj piercingu intymnego. Cieszy się dużym powodzeniem ze względu na to, iż sam zabieg nie jest zbyt trudny do wykonania i rzadko powoduje jakiekolwiek komplikacje. Podczas zabiegu wykonywania piercingu Prince Albert piercer przekłuwa ciało na krawędzi żołędzia, przebijając również moczowód.

BIŻUTERIA:

kółko,

CZAS GOJENIA:

około 4-6 miesięcy

RYZYKO:

Niektórzy mężczyźni posiadający kolczyk w tym miejscu narzekają jednak na problemy podczas oddawania moczu ( szczególnie przy duzych rozmiarach kolczykow - ucisk na cewke moczową ) . Po zabiegu i założeniu kolczyka występują bowiem problemy z precyzją tej czynności (rozbryzg). Problematyczne stają się też stosunki oralne, ze względu na kolczyk obijajcy się o zęby.

REVERSE ALBERT

REVERSE_ALBERT.jpg

220zł

OPIS:

BIŻUTERIA:

kółko,

CZAS GOJENIA:

około 4-6 miesięcy

RYZYKO:

Niektórzy mężczyźni posiadający kolczyk w tym miejscu narzekają jednak na problemy podczas oddawania moczu ( szczególnie przy duzych rozmiarach kolczykow - ucisk na cewke moczową ) . Po zabiegu i założeniu kolczyka występują bowiem problemy z precyzją tej czynności (rozbryzg). Problematyczne stają się też stosunki oralne, ze względu na kolczyk obijajcy się o zęby.

APADRAVAYA

APADRAVAYA.jpg

250zł

OPIS:

to pionowa odmiana Ampallangu, a więc przekłuwanie żołędzi od góry do dołu. Przekłuciu ulega także moczowód. Tradycja tego rodzaju kolczykowania liczy 2000 lat. Wzmianki o nim można przykładowo znaleźć w Kamasutrze.

BIŻUTERIA:

sztanga

CZAS GOJENIA:

6-9 miesięcy.

RYZYKO:

SCROTAL

scrotal.jpg

200zł

OPIS:

jest to po prostu przekłucie moszny. Często są one umieszczone na linii środkowej worka moszny, ale również na bokach. Jest  to przebicie proste, nie wymagającym długiego okresu gojenia, a to ze względu na swe umiejscowienie, które nie przeszkadza we współżyciu. Ale przy odpowiednich pozycjach można dzięki takiemu przekuciu dostarczać partnerce dodatkowych doznań. Ładnie wygląda i może urozmaicić grę wstępną. Elastyczna w tym miejscu skóra jest mniej wrażliwa na ból przy takich zabawach. Podobno jak historia mówi, tak ozdabiano na Dalekim Wschodzie chłopców wkraczających w dorosłe życie.

BIŻUTERIA:

kółko, podkowa, banan.

CZAS GOJENIA:

od 4 do 6 miesięcy .

RYZYKO:

DOLPHIN

  DOLPHIN4.jpg

200zł

OPIS:

kolczyk jest umieszczony niżej trzonu penisa, na spodzie.

BIŻUTERIA:

sztanga, banan.

CZAS GOJENIA:

4-8 tygodni.

RYZYKO:

FORESKIN

 FORESKIN3.jpg

200zł

OPIS:

BIŻUTERIA:

CZAS GOJENIA:

RYZYKO:

GENITAL BEADS

 GENITAL_BEADS.jpg

250zł pierwsza sztuka, każda następna 100zł

OPIS:

BIŻUTERIA:

 mini silikon implants

CZAS GOJENIA:

RYZYKO:

HAFADA

 HAFADA2.jpg

250zł

OPIS:

jest to po prostu przekłucie moszny. Często są one umieszczone na linii środkowej worka moszny, ale również na bokach. Jest  to przebicie proste, nie wymagającym długiego okresu gojenia, a to ze względu na swe umiejscowienie, które nie przeszkadza we współżyciu. Ale przy odpowiednich pozycjach można dzięki takiemu przekuciu dostarczać partnerce dodatkowych doznań. Ładnie wygląda i może urozmaicić grę wstępną. Elastyczna w tym miejscu skóra jest mniej wrażliwa na ból przy takich zabawach. Podobno jak historia mówi, tak ozdabiano na Dalekim Wschodzie chłopców wkraczających w dorosłe życie.

BIŻUTERIA:

kółko, podkowa, banan.

CZAS GOJENIA:

od 4 do 6 miesięcy

RYZYKO:

PUBIC

 PUBIC.jpg

250zł

OPIS:

kolczyk wykonuje się na szczycie penisa. Jest to bardzo atrakcyjny kolczyk.Podczas stosunku z kobietą biżuteria może znaleźć się w takim ułożeniu żeby dodatkowo stymulować łechtaczkę partnerki.

BIŻUTERIA:

surface bar.

CZAS GOJENIA:

3-4 miesiące.

RYZYKO:

Piercing ten ma jednak złą reputację ze względu na skłonności do migracji